Niezbyt zamożna kobieta, po pięćdziesiątce, ze średniej wielkości miasta, podczas zakupów najczęściej zwraca uwagę na polskie pochodzenie produktów - wynika z badań "Rz"
Ceny ubiegłorocznych warzyw biją wszelkie rekordy. Za pory skup płacił w ostatnich dniach 3,85 zł za kg. Marchew jest dwa razy droższa niż przed rokiem. - Warzywa kosztują coraz więcej, bo jest ich mało - mówi Tomasz Smoleński z IERiGŻ.
Ukraińskie embargo na polskie mięso wprowadziło zamieszanie na giełdach towarowych. Eksporterzy dzwonią i pytają co dalej. O rynek zbytu drżą także przetwórcy, bo część produktów przygotowywali bezpośrednio pod zamówienia wschodnich odbiorców.
Hodowcy drobiu odetchnęli z ulgą. Kaczki i gęsi z hodowli zarodowych będzie można wypuszczać na otwartą przestrzeń.
Poręczenia spłaty kredytów studenckich na łączną kwotę ponad 12,5 mln zł udzieli w roku akademickim 2005/2006 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przyznane limity umożliwią poręczenie kredytów dla 848 studentów z obszarów wiejskich.
A szczyt handlu jeszcze się nie zaczął. Producenci po raz pierwszy mogą spać spokojnie i co ważniejsze sprzedawać towar po korzystnych dla siebie cenach. 6 złotych za kilogram porów to cena jakiej dawno już nie udawało się osiągnąć.
Pierwszy Portal Rolny, Zespół Szkół Agrobiznesu w Bolkowie pod patronatem Krajowej Rady Izb Rolniczych uruchamiają Internetowe kursy eksternistyczne, umożliwiające zdobycie wykształcenia w zawodzie „ROLNIK”.
Wciąż nie ma zgody Komisji Europejskiej na uruchomienie programu taniego paliwa rolniczego. Bruksela zwleka z jej wydaniem, minister rolnictwa jest przekonany, że jednak ją otrzyma, a posłowie są nawet pewni, że zgoda jest już wydana.
Przemysł spożywczy należy do najbardziej konkurencyjnych na krajowym i unijnym rynku. Najlepiej radzą sobie przetwórcy owoców i warzyw oraz producenci mięsa.
Nasi producenci drobiu chcieliby jak najszybciej dostać rekompensaty z budżetu państwa. Jednak pieniądze otrzymają dopiero wówczas, gdy wsparcia odmówi im KE.