Około 100 związkowców z "Solidarności" pikietowało Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu. Protestowali oni przeciw zaprzestaniu produkcji w cukrowni Małoszyn, należącej do Śląskiej Spółki Cukrowej.
Polska znajdzie się wśród ośmiu krajów Unii Europejskiej, w których reforma rynku cukru miałaby minimalny lub żaden wpływ na wielkość produkcji.
Prawdopodobnie wzrosną ceny cukru w sklepach. W Unii Europejskiej po raz pierwszy od 19 lat rozpoczął się bowiem interwencyjny skup cukru. Wykupem nadwyżek są zainteresowane także polskie firmy. Pierwsze wnioski złożono już w Agencji Rynku Rolnego.
Zreformowanie rynku cukru w Unii, w kształcie przygotowanym przez Komisję Europejską, zagrozi polskim cukrowniom i plantatorom - uważają posłowie z sejmowej komisji rolnictwa. Posłowie mają zamiar wypracować negatywną opinię w sprawie proponowanych zmian.
Krajowa Spółka Cukrowa (KSC) ma 35 proc. nadwyżki mocy produkcyjnej i by poprawić efekty ekonomiczne tego koncernu, nie ma innej drogi, jak koncentracja produkcji. W przyszłości w KSC pozostanie 12 dużych wydajnych cukrowni - poinformował w ...
Wczoraj do Ministerstwa Skarbu pojechali przedstawiciele cukrowni "Janikowo", samorządu lokalnego i Krajowej Spółki Cukrowej. Mieli porozmawiać o przyszłości zakładu.
Krajowa Spółka Cukrowa złożyła wniosek o skup interwencyjny. W jej ślady pójdą inne koncerny, co powinno doprowadzić do wzrostu cen na rynku.
Już w przyszłym miesiącu poznamy szczegóły reformy unijnego rynku cukru. Wszystko wskazuje na to, że propozycje Brukseli będą jeszcze bardziej drastyczne niż te, które opracowała poprzednia Komisja Europejska.
Wszystkich Internautów spragnionych odrobiny słodyczy i przekonanych o słuszności twierdzenia "cukier krzepi" zainteresuje zapewne stworzony przez IMPartner serwis firmy BSO Polska Sp. z o.o., producenta cukru marki "Srebrna Łyżeczka".
Już za miesiąc Komisja Europejska ma przedstawić projekt reformy rynku cukru. Urzędnicy liczą na to, że ministrowie omówią propozycje w lipcu a na jesień dojdzie do porozumienia w tej sprawie.