To był dobry rok dla branży mięsnej. Zwłaszcza dla tych którzy mogli sprzedawać do Unii Europejskiej. Eksport mięsa wzrósł nawet o 40%. Niestety dużo gorzej było na rynku krajowym.
Brazylia spędza sen z powiek wielkim eksporterom mięsa. P rzez lata nazywano ją „śpiącym olbrzymem”. Wszystko wskazuje na to, że olbrzym przebudził się i rusza do ataku. Eksport brazylijskiego mięsa zaledwie w ciągu 7 lat wzrósł ...
Prawie dwa miliardy złotych inwestycji oraz setki zmodernizowanych firm, z których większość ma już unijne uprawnienia eksportowe - to obraz naszych zakładów mięsnych w 2005 roku. Zdaniem ekspertów mamy jeden z najnowocześniejszych przemysłów ...
Kilka dni temu ukazały się w prasie ogłoszenia dotyczące drugiego przetargu na kupno Zakładów Mięsnych Grudziądz S.A. Oferta dotyczy sprzedaży firmy w całości.
Wytwórcy chcą podać do sądu wielkie sieci, bo uważają, że zaniżając ceny, doprowadzają ich na skraj bankructwa.
Szczeciński Drobimex rozpoczął eksport wyrobów, przeznaczonych dla osób wyznających islam. Jak informuje "Głos Szczeciński", szczecińska spółka co miesiąc wysyła parówki i wędliny produkowane zgodnie z wymogami certyfikatu Halal.
Zarząd Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. z siedzibą w Warszawie poinformował, iż w dniu 9 czerwca 2005 r.
Amerykańska Izba Reprezentantów zablokowała projekt znakowania mięsa. Obowiązek umieszczania na opakowaniu informacji o kraju pochodzenia towaru miało być początkowo wprowadzone w 2004 roku, później do końca 2006 rok.
Czyżewski oddział Zakładów Mięsnych Farm Food Sokołów SA za kabanosy drobiowe i frankfurterki wyborne jako jedyny na Podlasiu otrzymał prestiżowy znak "Poznaj Dobrą Żywność".
Producenci mięsa powiedzieli dosyć i zapowiadają konfrontację z sieciami handlowymi. Jeżeli super- i hipermarkety nie zgodzą się na nowe warunki współpracy sprawa znajdzie swój finał w sądzie.