Wielki problem i jeszcze większe poszukiwania. Tłuszcze stają się towarem na wagę złota. Słoniny nie można już kupić poniżej 6 złotych za kilogram. Dochodzi do absurdów, bo w podobnej cenie oferowana jest szynka z kością.
Na giełdach towarowych po ubiegłym tygodniu z normalnym handlem mięsem, znowu pojawił się zastój. Podaż wieprzowiny jest duża, a chętnych brakuje. Półtusze w ciągu tygodnia staniały od 5 do 10 groszy za kilogram i zdaniem Mirosława Ossowskiego z ...
Polskie służby weterynaryjne starają się o otwarcie kolejnych zagranicznych rynków zbytu dla polskiego mięsa. Trwają właśnie rozmowy z przedstawicielami Hong –Kongu za chwile do Polski przyjeżdża misja handlowa z Filipin.
Na rynku wieprzowiny huśtawki ciąg dalszy. Po wyższej sprzedaży już od zeszłego tygodnia nie ma śladu, za to słychać coraz więcej głosów potwierdzających mniejsze zainteresowanie mięsem. Najbardziej na problemy ze sprzedażą narzekają zakłady ...
Trwa coraz szybszy wyścig o kupno wieprzowych elementów. Małe uboje w zakładach spowodowały spore braki. Tak jest w przypadku elementów drobnych. Najbardziej poszukiwane są tłuszcze, które w ostatnich dniach praktycznie zniknęły z rynku.
Komisja Cenowa w składzie Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "POLSUS", Związek Polskie Mięso, Krajowa Rada Izb Rolniczych i Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP na podstawie informacji zebranych od 12 wiodących Zakładów ...
Branża mięsna szykuje się do poważnego kryzysu. Silna złotówka coraz mocniej blokuje eksport. Ceny spadają a wraz z nimi rentowność firm. Nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja wkrótce się zmieniła.
Litewskie fermy świń masowo kupują Duńczycy. Mimo, że koszty produkcji na Litwie w ciągu roku podwoiły się, przede wszystkim na skutek wzrostu cen pasz, dla duńskich producentów to wciąż szansa na rozszerzenie działalności.
Jest szansa na eksport polskiej wołowiny i bydła do Algierii. 18 czerwca 2008 r. minister rolnictwa Marek Sawicki spotkał się w tej sprawie z ambasadorem Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Warszawie Abdelazizem Lahiouelem.
Rynek wędlin wyrabianych metodami tradycyjnymi przeżywa prawdziwy rozkwit. Ale dobrą koniunkturę wykorzystują też ci, którzy na taką działalność nie mają żadnych zezwoleń. Bez tego, nie ma pewności co do jakości produkowanych wyrobów – ...