aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Biopaliwa – regulatorem rynku zbóż

Jeżeli chodzi o biopaliwa to trzeba jednoznacznie powiedzieć , że odpowiedzialny jest za nie resort gospodarki. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało projekt ustawy i ł przekazało go do Ministra Gospodarki , który jest władny przekazać ...

10 marca 2006

Paliwo rolnicze coraz bliżej

Zapowiadają się ekspresowe prace nad ustawą o paliwie rolniczym. Z czterech zgłoszonych projektów został już tylko jeden, nad którym sejmowe głosowanie odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Potem zostanie już tylko Senat i prezydent i tak pierwszego ...

6 marca 2006

Paliwo tańsze, ale nie do końca

Właściwie sprawa jest juz przesądzona – będzie tańsze paliwo dla rolników. Ale rolnicy nie maja co liczyć na pełny zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego. Z takiego pomysłu wycofała się nawet Samoobrona.

28 lutego 2006

Biopaliwa ze wschodu

Na wschodzie jak grzyby po deszczu będą rosły duże wytwórnie biopaliw - oceniają eksperci. Zagranicznych inwestorów będą kusiły niskie koszty budowy i tanie surowce. Pierwsze dwie inwestycje zapowiedział Kazachstan i Ukraina.

28 lutego 2006

Rolnicze paliwo z podatkiem

Nie można zwolnić rolniczego paliwa z akcyzy - zdecydowała Rada Ministrów. To wbrew propozycjom Samoobrony, a więc sygnatariusza paktu stabilizacyjnego.

23 lutego 2006

650 milionów na paliwo rolnicze

Ostatecznie 650 milionów złotych chce przeznaczyć na paliwo rolnicze rząd. Dla rolników oznacza to, że do każdego hektara gospodarstwa otrzymają około 50 złotych. Do akcji przekazywania pieniędzy muszą zacząć przygotowywać się samorządy. Ale z tym ...

20 stycznia 2006

650 mln zł na dopłaty do paliwa rolniczego

650 mln zł jest przeznaczone na realizację ustawy dotyczącej dopłat do paliwa rolniczego; według wstępnych obliczeń, rolnicy otrzymają 50 zł dopłaty za hektar ziemi - poinformował w piątek premier Kazimierz Marcinkiewicz na spotkaniu z rolnikami w ...

18 stycznia 2006

Paliwo rolnicze: jak i kiedy?

Ponad połowa nośników energii zużywanych w naszym rolnictwie to paliwa płynne, czyli w praktyce – olej napędowy. Jego wysoka cena bezpośrednio przekłada się na wysokie ceny żywności oferwanej konsumentom. Jak i kiedy zadziała system dopłat?

17 stycznia 2006

Dopłaty do paliwa w grudniu

Dopiero w grudniu rolnicy mogą liczyć na wypłatę dopłat do paliwa rolniczego. Jest jeszcze jeden problem. Ustawa ma wejść w życie 1 kwietnia. Ale na tę formę pomocy musi zgodzić się Bruksela, która jeszcze tego nie zrobiła.

11 stycznia 2006

Więcej na paliwo rolnicze

Będę większe pieniądze na paliwo rolnicze - zdecydowali posłowie. Dopłaty do hektara mogą wzrosnąć z 30 nawet do 45 złotych.

5 stycznia 2006
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę