Francuski minister rolnictwa Stephane Le Foll wspomniał w piątek w Moskwie o możliwości "otwarcia" według kryterium regionalnego w rosyjskim embargu na wieprzowinę z Unii Europejskiej wprowadzonym w 2014 r.
Około 3 mln sztuk bydła i świń będą musieli wybić polscy rolnicy, jeśli Unia Europejska wprowadzi restrykcyjną dyrektywę o krajowych pułapach emisji m.in. metanu i innych związków azotowych, ostrzega "Nasz Dziennik".
W dniu 2 października 2015 r. w Bydgoszczy odbyło się II Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej, w którym udział wzięli m.in. szefowie resortu rolnictwa i agencji rolnych. Partnerem forum był Oddział Terenowy ANR w Bydgoszczy.
[DUNBOYNE, Irlandia] – W powietrzu czuć jesień. Wraz ze spadkiem temperatur, który przyniósł nam ulgę po intensywnych letnich upałach, hodowcy świń zaczną przygotowywać swoje obiekty do zmiany warunków pogodowych.
Na świńskim rynku nadal bez zmian, względna równowaga. Duże zakłady zaczynają co prawda narzekać na mniejszą podaż tuczników, ale jak przypuszczają przetwórcy to wynik chwilowego wstrzymywania się rolników ze sprzedażą.
W tym roku wzrośnie światowa produkcja wieprzowiny. Czy hodowcy już powinni się martwić zwiększeniem podaży?
Zdaniem ekspertów nie ma obawy, że nastąpi krach na rynku mięsa wieprzowego. Większą produkcję zrównoważy rosnące spożycie ...
Co czwarty poważny duński hodowca trzody chlewnej chce przenieść produkcję do Europy Środkowo-Wschodniej.
Za przodków świni domowej uważa się dzika europejskiego, azjatyckiego oraz śródziemnomorskiego. Wszystkie te gatunki i formy należące do tej samej rodziny różnią się pewnymi cechami