Przybywa pszczół w barciach i kłodach bartnych w lasach północno-wschodniej Polski. Na 21 takich miejsc, które powstały w ramach projektu przywracania tam tradycyjnego bartnictwa, zasiedlonych jest obecnie trzynaście. Zdaniem leśników, to dobry wynik.
W skansenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w niedzielę na pola wyjdą żniwiarze z kosami i sierpami. W ramach plenerowego festynu „Żniwa w skansenie” zobaczyć będzie tam można tradycyjne prace związane ze zbiorem plonów.
90 wystawców z niemal wszystkich krajów Europy zaprezentuje swoją tradycyjną żywność podczas 7. Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Wydarzenie potrwa od 11 do 15 sierpnia w Zakopanem.
Brzydkie i niestandardowo wyglądające warzywa i owoce walczą o miejsce na kanadyjskim rynku. To próba ograniczenia marnowania żywności i rozwiązanie dla tych, dla których ceny „normalnych” warzyw i owoców są za wysokie.
Uczestnicy Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich będą mogli delektować się rybami pochodzącymi ze zrównoważonych i odpowiedzialnych połowów dzięki wysiłkom Komitetu Organizacyjnego Olimpiady Rio 2016 i jego partnerów.
Polacy zdają sobie sprawę, że dzięki środkom ochrony roślin żywność jest bezpieczna, niedroga i pożywna. Zapewnia to wzrost gospodarczy, dobrobyt społeczny oraz odpowiednią ochronę środowiska.
Polska jest piątym producentem mleka w Unii Europejskiej. W roku 2015 funkcjonowało w naszym kraju 177 przedsiębiorstw mleczarskich, z czego 70% stanowiły spółdzielnie. Wśród tych przedsiębiorstw dominują małe i średnie podmioty. Polska w 2015 r. wyprodukowała 12,6 mld litrów mleka, a wielkość skupu, która wynosiła ponad 10,5 mld litrów, stanowiła ok. 83% łącznej produkcji mleka. Szacuje się, że w roku 2016 produkcja mleka wyniesie ok. 12,8 mld litrów.
Na trwającej niepewności wyraźnie zyskali ci, którzy rok temu kupili metale szlachetne. Co ciekawe, srebro zdrożało znacznie mocniej niż tak głośnie ostatnio złoto – wynika z danych zebranych przez Lion’s Bank. Krociowe zyski wciąż liczą też nabywcy wirtualnej waluty i to pomimo przeceny związanej z atakiem hakerów na jedną z platform transakcyjnych.
Na północy Syberii stwierdzono wąglika u kolejnych trzech osób, mieszkańców Jamalsko-Nienieckiego Okręgu Autonomicznego - podały w środę rosyjskie media. Tym samym liczba zakażonych wzrosła do 23; wśród nich jest 10 dzieci. Nie ma osób w stanie ciężkim.
Ubój gospodarski odbywa się często bez nadzoru weterynaryjnego - wynika z kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli. Stwarza to zagrożenia dla zdrowia ludzi - poinformował we wtorek wiceprezes NIK Mieczysław Łuczak.