W dniu 15.12.2015 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Raciborzu, odbyło się rozstrzygniecie VIII edycji konkursu pn. ,,Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego”. Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Śląską Izbę Rolniczą, Państwową Inspekcję Pracy, Okręgowy Inspektorat w Katowicach i Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Raciborzu.
Wsparcie laureatów przez profesjonalną agencję PR, Dzień polskiej żywności, działania w social media, strona internetowa i blog programu „Doceń polskie”, Mapa Dobrego Smaku, kwartalnik „Doceń Dobre Wiadomości” - m. in. przy pomocy tych narzędzi promowana jest żywność nagrodzona certyfikatem „Doceń polskie”. Organizatorzy przedsięwzięcia propagującego rodzime artykuły spożywcze nie zwalniają tempa i pracują nad jeszcze efektywniejszą popularyzacją polskich wyrobów. Na 2016 rok zaplanowano wprowadzenie nowego, zaawansowanego narzędzia, opartego o technologie internetowe i mobilne. Najbliższe wydarzenie związane z programem, audyt produktów żywnościowych, odbędzie się 27 stycznia w Czeladzi.
Cydr Lubelski - najpopularniejszy polski cydr - nie tylko skutecznie tworzy nową kategorię lekkich napojów alkoholowych. Z impetem wszedł też na scenę muzyczną, wybierając koncerty młodych polskich artystów jako narzędzie promocji nowego polskiego lifestylu. Muzyka stała się głównym obszarem strategii sponsoringowej marki.
W dniu 29 grudnia 2015r. w siedzibie Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie przy ul. Inflackiej 4 odbyło się spotkanie Prezesa Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej – Pana Juliana Sierpińskiego z Prezesem Agencji Nieruchomości Rolnych – Panem Waldemarem Humięckim. W spotkaniu uczestniczył również Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych – Pan Wiktor Szmulewicz.
Czerwono na polskiej giełdzie. Notowania WIG20 spadły w tym tygodniu poniżej 1800 punktów. Tak źle nie było na GPW od 2009 roku. Spadki odnotowywane są na wszystkich głównych indeksach w Europie. Eksperci tłumaczą, że to wina Chin.
15 stycznia br. Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek „Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016”, który już dziś został zaprezentowany podczas konferencji prasowej organizowanej we Wrocławiu przez Urząd Miasta Wrocławia i Biuro Festiwalowe IMPART.
30 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu rolniczego z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztofem Jurgielem, które zostało zorganizowane przez Zarząd KRIR na wniosek izb rolniczych. W spotkaniu z Ministrem udział wzięło ok. 50 przedstawicieli izb z całego kraju.
Powstał film zatytułowany "Światłoczuły" opowiadający o rolniku z Sądecczyzny Wojciechu Migaczu, który ponad sto lat temu własnoręcznie skonstruował aparat fotograficzny i dokumentował życie Lachów sądeckich.
W dniach 10-12 lutego 2016 r. w Olsztynie odbędzie się spotkanie konsorcjum i interesariuszy projektu PROTEIN2FOOD finansowanego z budżetu Horyzontu 2020. W wydarzeniu tym mogą wziąć udział firmy zainteresowane komercyjnym wykorzystaniem innowacyjnych i efektywnych ekonomicznie białek roślinnych. Priorytetem projektu PROTEIN2FOOD jest powstanie innowacyjnych, efektywnych ekonomicznie, produkowanych lokalnie białek roślinnych w celu podtrzymania: zdrowia ludzi, środowiska naturalnego i różnorodności biologicznej.
Pałac Myśliwski Ustronie położony koło Łęki Opatowskiej (powiat kępiński) siedziba Ośrodka Naukowo – Edukacyjnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, był miejscem konferencji poświęconej 120 leciu istnienia izb rolniczych na ziemiach polskich. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Pomoc Społeczności Lokalnej PROMETEUSZ oraz Wielkopolska Izba Rolnicza przy współudziale Samorządu Województwa Wielkopolskiego reprezentowanego przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego.