aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Bitwa o maszyny w Ursusie

20 czerwca 2005
Pat wokół hali w Ursusie trwa. Jest już wniosek do prokuratury, obie strony sporu wynajmują firmy ochroniarskie.

Konflikt, w piątek, dotyczy maszyn spółki Karoseria, powstałej na bazie fabryki traktorów w Ursusie. Stoją one w hali, którą we wrześniu ub. r. nabył od syndyka masy upadłościowej Ursusa włoski przedsiębiorca Angelo Sandri. Spór jednak znacznie zaostrzył się w ostatnich dniach.

Zarząd i pracownicy Karoserii usiłują odzyskać maszyny. Angelo Sandri twierdzi jednak, że wcześniej Karoseria powinna zapłacić czynsz wedle ustalonych przez niego stawek. Karoseria tymczasem twierdzi, że żadnej umowy w sprawie podwyżki czynszu nie podpisywała i wszystkie zaległości są już dawno uregulowane.

W czwartek rano Sandri zabronił wejść pracownikom. Po przepychankach pracownicy zaczęli wywozić maszyny. Zatrzymali ich wezwani przez Włocha ochroniarze. W piątek załoga Karoserii nadal nie mogła wywieźć swoich maszyn.

Zarząd Karoserii złożył do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez właściciela hali. Zapowiedział też, że wynajmie drugą firmę ochroniarską i dokończy przewożenie maszyn do swojej hali. Prezes związanej z Karoserią spółki Ursus Jan Olszewski ma nadzieję, że całą operację uda się przeprowadzić do końca weekendu.

Jak poinformował nas Jan Olszewski, w piątek rano w sprawę włączono policję. Obie strony sporu znalazły się na komisariacie w Ursusie. Do porozumienia jednak nie doszło. Angelo Sandri odmówił wykonania polecenia sądowego nadzorcy Karoserii, który domagał się zabezpieczenia majątku firmy, a więc wydania maszyn.


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę