artykuł sponsorowany
Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych firm w branży. Case IH działa w ponad 160 krajach i oferuje nie tylko sprzęt, ale również części zamienne, wsparcie serwisowe czy usługi finansowe. Firma produkuje między innymi ciągniki rolnicze. Do chętnie wybieranych modeli z rynku wtórnego należy Case IH Maxxum. Co wyróżnia te ciągniki? Dlaczego warto się nimi zainteresować? Sprawdź w poniższym tekście.
Moc i wydajność ciągników Case IH Maxxum
Rolnicy cenią ciągniki Case Maxxum za ich dużą moc i imponującą wydajność. Wprowadzenie tych maszyn do gospodarstwa może korzystnie wpłynąć na efektywność prac polowych. Ciągniki te występują w kilku wariantach o mocy znamionowej od 116 do 150 koni mechanicznych. W zależności od modelu są wyposażone w silniki czterocylindrowe lub sześciocylindrowe. Warto zwrócić uwagę również na maksymalną wydajność pompy, która wynosi od 86 do 150 litrów na minutę.
Szczególnie model Case IH Maxxum 150 wyróżnia się niespotykanym u innych producentów silnikiem. Jednostka napędowa maszyny ma 150 KM i 6 cylindrów, jednak ciągnik jest najmniejszym i najlżejszym sprzętem o takiej mocy dostępnym na rynku. Producent zapewnia, że w każdym ciągniku rolniczym Case Maxxum znajduje się wydajny, oszczędny i nowoczesny silnik FPT. W modelach Case Maxxum 115, 125 i innych znajduje się jednostka czterocylindrowa o pojemności 4,5 litra (wyjątkiem jest model 150). Używane ciągniki Case IH znajdziesz na stronie TUTAJ
Pokrywę silnika można podnieść w całości, co ułatwia konserwację. Okresy międzyobsługowe w ciągnikach Case IH Maxxum wynoszą nawet 750 godzin. Dzięki temu maszyny nie stoją bezużyteczne na podwórku, lecz pracują w polu, by przynieść rolnikom zyski.
Ciagniki używane Case Maxxum z przekładnią dostosowaną do potrzeb rolnika
Na rynku wtórnym można znaleźć ciągniki Case IH używane z trzema rodzajami przekładni. Pierwsza z nich to bezstopniowa CVXDrive, którą zaprojektowano z myślą o niedoświadczonych operatorach. To prosta w obsłudze technologia, która pozwala na utrzymanie wysokiej wydajności w każdych warunkach.
Druga przekładnia, jaką można spotkać w maszynach Case Maxxum, to ActiveDrive 8. Ma trzy zakresy i osiem stopni — łącznie zapewnia aż 24 biegi. Pierwszy zakres sprawdza się przy ciężkich pracach i niskiej prędkości. Drugi to podstawowy zakres roboczy, który umożliwia korzystanie z pełnej mocy silnika przy prędkościach od 4,3 do 18,1 km/h. Trzeci zakres służy do jazdy po drodze nawet do 50 km/h.
Ostatnią przekładnią dostępną w modelach Case IH Maxxum jest ActiveDrive 4, czyli najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w tej serii maszyn.
Kompatybilne przyłącza w ciągnikach Case IH Maxxum
Ciągniki używane Case IH Maxxum są przystosowane zarówno do przenoszenia ciężkich zestawów narzędzi, jak i zasilania dodatkowych maszyn olejem. To możliwe za sprawą kompatybilnych przyłączy, które obsługują wiele sprzętów.
W ciągnikach Case Maxxum warto zwrócić uwagę na:
- tylny podnośnik o udźwigu do 7864 kg,
- podnośnik przedni o udźwigu do 3100 kg,
- pompa hydrauliczna o wydajności do 150 litrów na minutę,
- elektronicznie sterowany zaczep z regulacją siłową,
- kodowany kolorystycznie tylny zawór hydrauliki,
- możliwość montażu zdalnych zaworów osiowych (4 tylne i 3 środkowe).
- Ciągniki Case Maxxum mają dobry stosunek mocy do masy
Charakterystyczną cechą ciągników Case Maxxum jest dobrze wyważony stosunek mocy do masy. Dzięki temu maszyny w optymalny sposób łączą w sobie siłę i zwinność. Zapewnia to stabilna konstrukcja o zwiększonej dopuszczalnej masie całkowitej. Na uwagę zasługuje zawieszona, hamowana oś przednia klasy 3,5 o skoku 105 mm. Obciążenie osi przedniej może wynosić nawet 4900 kg. Z kolei na tylnej osi znajdują się cztery wysokowydajne tarcze hamulcowe, co zapewnia bezpieczeństwo. Producent zadbał również o stabilność układu napędowego dzięki opcjonalnej ramie bocznej bloku silnika.
Komfort pracy, wydajność i nowoczesne rozwiązania to wyróżniki serii ciągników Case Maxxum. Zakup tych maszyn z rynku wtórnego pozwala zaoszczędzić środki, a wybór starszego modelu ułatwia dostęp do części.
oprac e-red, ppr.pl