aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

650 mln zł na dopłaty do paliwa rolniczego

18 stycznia 2006

650 mln zł jest przeznaczone na realizację ustawy dotyczącej dopłat do paliwa rolniczego; według wstępnych obliczeń, rolnicy otrzymają 50 zł dopłaty za hektar ziemi - poinformował w piątek premier Kazimierz Marcinkiewicz na spotkaniu z rolnikami w Błędowie w powiecie grójeckim na Mazowszu.

Rządowy projekt ustawy przewiduje, że dopłaty byłyby wypłacane dwa razy w roku na podstawie faktur za paliwo. Rada Ministrów ma zatwierdzić projekt ustawy we wtorek.

"Mamy nierówne warunki startu w porównaniu do rolnictwa niemieckiego czy francuskiego. Właśnie dlatego chcemy dodatkowe środki na dopłaty do paliwa rolniczego, żeby chociaż jeszcze troszkę pomóc polskiemu rolnictwu +dobić+ się do tego, co jest w rolnictwie tamtych krajów" - powiedział premier.

Podkreślił, że polskie rolnictwo ma jedną rzecz lepszą - mniej i wcześniej nawożone gleby.

"Jest w tej chwili w Europie moda na zdrową żywność, która zależy od gleby. My mamy szansę i możliwość to wykorzystać, ale oczywiście z tego nic nie wyjdzie, jeśli nie przeprowadzimy naprawy państwa" - mówił do rolników szef rządu.

Premier dodał, że w wyniku zmian w systemie wypłat w zakresie pomocy społecznej dla rodzin rolniczych, jest dla nich dodatkowy miliard złotych. "Do tej pory korzystało z tego systemu około 900 tys. rodzin rolniczych, a teraz o 600 tys. więcej, czyli 1,5 mln rodzin" - powiedział Marcinkiewicz.

Oprócz tego będzie o około 300 mln zł więcej na stypendia dla dzieci i młodzieży oraz 600 mln na dożywianie miliona uczniów przez cały rok szkolny.


POWIĄZANE

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Części John Deere to towar niezawodny i niezwykle precyzyjny. Ich zastosowanie g...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę