aaa_TSW_2023
CTR_2023

Horoskop celtycki

9 listopada 2005

Celtowie bardzo kochali przyrodę i rozumieli ją jak nikt inny, mieszkając samotnie w niezgłębionych lasach. Czcili bóstwa drzew i strumieni. Ich lasy pełne były rusałek, duszków i bogini.

Druidzi celtyccy byli bardzo hermetyczną kastą kapłańską. Odczytywali przyszłość oraz tłumaczyli sny wykorzystując swoją naturalną intuicję. Obserwując prawa natury i właściwości otaczających ich roślin, około 2000 lat temu, stworzyli niebanalny horoskop przypisując ludziom drzewa będące odpowiednikiem ich skomplikowanej natury. Spostrzegli, że tak jak one są ludzie żyjący samotnie lub w grupach, bywają delikatni i mocni, ozdobni i skromni. Kult drzew stanowił bardzo ważny elementem ich kultury i wiązał się z wieloma obrzędami oraz wierzeniami, które przetrwały do dzisiaj.

Dni zrównania się dnia i nocy oraz ich przesilenie druidzi uważali za święte i przypisali im odrębne znaki. Pozostałe drzewa patronują kolejnym okresom i występują podwójnie w ciągu roku.

Figa | Orzech | Klon | Jarzębina | Cedr | Topola | Cyprys | Sosna | Wierzba | Leszczyna  

FIGA
                           12-21XII, 14-23 VI

Figa ma dość dziwną osobowość i trudno ją zaakceptować. Potrafi być bezwzględna dla przeciwników i nie znosi sprzeciwu. Z drugiej strony potrzebuje dużo ciepła i życzliwości – jest osobą niezwykle wrażliwą. Przepełnia Figę masa kompleksów. Jej życie uzależnione jest często od czynników zewnętrznych i przypadku.
Nie lubi się przemęczać pracą i jest trochę leniwa, ale za nic nie przyzna się do tego nikomu. Lubi wygodne życie. Jest to osoba bardzo praktyczna i umie wyciągać wnioski z cudzych błędów. Pomaga jej w tym wrodzona inteligencja.

Figa jest rodzinna i kocha małe dzieci. Marzą się jej wielkie uczucia i choć jest osobą mało romantyczną i niestałą, cieszy się powodzeniem u płci przeciwnej. 

ORZECH
                            21-30 IV, 21 XI-2 XI

Orzech to piękne drzewo o rozwiniętej koronie. Bardzo odporne na mróz.
Ludzie urodzeni w tym znaku są spokojni, ale tylko z pozoru. Targają nimi bowiem sprzeczności i kaprysy. Posiadają otwarty umysł o szerokich horyzontach myślowych. Cieszą się uznaniem i autorytetem zwłaszcza, że sprawdzają się na wysokich stanowiskach. Wszechstronnie inteligentni, jednak odznaczają się twardym charakterem, pełnym kontrastów.

Niestety, bywają często agresywni i bezwzględni. Nie uznają kompromisów. Są nieobliczalni i egoistycznie nastawieni do życia. Nadmiernie ambitni i zupełnie brakuje im elastyczności we współżyciu z ludźmi.
Orzech jest realistą i wie, co może osiągnąć. Nie zależy mu na taniej popularności.

W uczuciach jest bardzo zmienny i każdą, nawet najmniejszą, miłostkę przeżywa bardzo namiętnie. Potrafi być wobec swojego partnera czuły i delikatny, by zaraz potem stać się brutalem, a nawet sadystą. Życie z nim to jedna wielka niespodzianka...

KLON
                            14 X-23 X, 11 IV-20 IV

Trudno znaleźć wśród Klonów szarego i pospolitego osobnika. Bez względu, czy jest dobry czy zły, bez względu na urodę zawsze jakoś się wyróżnia z tłumu. Posiada świetny gust i potrafi dobrze się ubrać wykorzystując sprytnie nowinki mody.

Pomimo tego zwykle bywa nieśmiały i pełen kompleksów, a zarazem dumny i zakochany w sobie. Jak powietrza potrzebuje pochwał, komplementów i ciągłej akceptacji.
Bywa cyniczny i ambitny. Cechuje go inteligencja i ciekawość świata. Bardzo łatwo przyswaja sobie wiedzę, ponieważ ma doskonałą pamięć. Dlatego wciąż się uczy i dokształca. Ma bystrą i przenikliwą naturę. Lubi dociekać prawdy, ale bardziej interesują go rzeczy praktyczne niż mrzonki i fantazje.

Cieszy się mocnym zdrowiem, kondycją i wielką energią witalną. Dokucza mu jedynie jego huśtawka emocjonalna i podatność na depresje.

Klon w miłości jest trudnym partnerem, ponieważ lubi narzucać swoją wolę i miewa kaprysy. Ma pogmatwaną duszę i silną indywidualność, co nie jest łatwe do zaakceptowania. Ale kiedy już natrafi na bratnią duszę, nic nie będzie w stanie rozbić takiej pary.

JARZĘBINA
                              1 X-13 X, 1 IV-10 IV

Każda jarzębina wydaje się bardzo krucha i delikatna, ale tak naprawdę jest bardzo odporna i dzielnie stawia czoła wszelkim życiowym trudnościom. Jest z natury trochę nadwrażliwa ale zajmują ją nie tylko własne odczucia. Potrafi głęboko i szczerze przeżywać cudze kłopoty. Pełna uroku i pogodna, nawet przez łzy potrafi się uśmiechać.
Jarzębina jest bardzo odpowiedzialna i lubi samodzielnie działać. Skupia wokół siebie ludzi i dzierży stery, co jej bardzo odpowiada. Niestety, trudno jej osiągnąć sukces, chociaż posiada błyskotliwy umysł. Zawsze przeszkadza jej skomplikowany charakter i brak umiejętności podejmowania decyzji. Niby lubi zmiany i ruch, ale czasem zamyśla się godzinami nad jakąś sprawą i paraliżuje ją niepokój. Przeważnie sama jest sobie winna, jeśli chodzi o zmartwienia.
Świetnie sprawdza się w zawodach związanych ze sztuką, obdarzona jest bowiem dobrym gustem i talentem artystycznym. 
W miłości to tajfun i tornado. Nie przewidzisz jej reakcji i działań. Może nieprzyjemnie zaskakiwać partnera, bowiem kocha tak namiętnie jak i krótko. Odchodzi w siną dal i nigdy, przenigdy nie wybacza....

CEDR – określany też jako wiąz, czyli brzostowiec
                             9-18 II, 14-23 VIII

Cedry to wyjątkowe okazy zdrowia o równie wyjątkowej urodzie. Potrafią się zaadoptować niemal w każdych warunkach życiowych. Lubią patrzeć z wyższością na otoczenie bowiem uważają się za jednostki wybitne i stworzone do życia w luksusach, wszelkim komforcie i zbytku. Wille z basenem, prywatne pola golfowe, wakacje na Hawajach to są marzenia Cedru, a tymczasem pod blokiem stoi rozklekotany maluch....
Jest bardzo dumny i pewny siebie. Reaguje nieadekwatnie do sytuacji, bo bywa drażliwy na swoim punkcie. Lubi wyróżniać się z tłumu, więc nosi ekscentryczne stroje i obraca się w starannie dobranej elicie towarzyskiej. Jest też niepoprawnym optymistą i nigdy się nie zniechęca, chociaż jego upór często bywa bezsensowny. To urodzony przywódca, który umie innych zainspirować i zagrzać do walki. Cedry często robią karierę zawodową związaną z przemysłem muzycznym. W miłości cedr bywa bardzo sentymentalny i czuły. Potrafi latami czekać na tą jedyną i wymarzoną. Nawet jeżeli pozostanie szarą jednostką w tłumie i nie wyróżni się niczym szczególnym, to będzie domagał się uwielbienia. Za to odpłaci się przywiązaniem i będzie opoką w małżeństwie, dając partnerowi poczucie bezpieczeństwa. Często bywa postrzegany jako osoba milcząca i nostalgiczna.

TOPOLA
4-8 II, 5 VIII-13 VIII

Celtowie doceniali wdzięk topoli, ale twierdzili, że nie zna sztuki życia i nie potrafi rozkoszować się codziennością. Topola ma wciąż złe przeczucia, wciąż się czegoś boi, a przede wszystkim starości chociaż nie ma ku temu podstaw, bowiem należy do osób, po których nie widać upływu czasu. Ale ona i tak się nad sobą będzie wciąż rozczulać. Jest osobą bardzo wpływową i można nią łatwo kierować. Można nawet sterować jej myśleniem narzucając pewne reguły. Nie umniejsza to jednak jej inteligencji. Otacza się ludźmi, których chętnie słucha i cytuje. To bardzo trudny partner, pełen uprzedzeń i zahamowań. Trzeba okazać jej wiele ciepła i życzliwości aby przełamać jej opór i by otworzyła naprawdę swoją duszę. Topola skutecznie kamufluje swoje odczucia i emocje, nawet przed sobą. Jej życie toczy się zwykle zmiennym torem. Topola popada w skrajności, ale zawsze z własnej winy lub na własne życzenie funduje sobie ciężkie przeżycia.

CYPRYS
25 I-3 II, 26 VII-4 VIII

Cyprys jest mocny i solidnie zbudowany. Nie trzeba mu wiele do szczęścia. Życie układa sobie zależnie od okoliczności. Wszędzie, w każdych warunkach, potrafi być zadowolony, pogodny i pełen optymizmu. Będzie długo młody z takim usposobieniem. W życiu pragnie dwóch rzeczy: pieniędzy i sławy. Reszta – marginesowa.
Nie lubi samotności, chce zawsze być otoczony rodziną i przyjaciółmi ale nie jest sentymentalny. Ma dwoistą naturę. Bywa zarówno pedantyczny jak i bałaganiarski, bujny i surowy, gwałtowny i oportunistyczny. Bardzo przedziwna osobowość. Nie znosi dyskusji ale lubi się wypowiadać. Ma za to elastyczny charakter i łatwo mu się przystosować. Jego żywa inteligencja połączona jest z ze skłonnością do refleksji.
W miłości bywa gwałtowny i niezaspokojony, posiada piękną cechę – wierność i życzliwość w przyjaźni.
Życie ułoży sobie spokojnie, dozując rozsądnie przyjemności i pracę. Ale zawsze będzie mu czegoś brak...

SOSNA
                             24 VIII-2 IX, 19-28 II

Jest to znak szczególnie sprzyjający kobietom. Sosna jest trochę próżna i zapatrzona w siebie, ale nie można jej odmówić wdzięku i uroku. Bardzo chętnie przebywa wśród ludzi i stara się być przez wszystkich zaakceptowana, co nie zawsze jej się udaje. Na pozór delikatna i słaba, ale tak naprawdę nic nie jest jej w stanie złamać – ani porażki życiowe, ani kłopoty zawodowe. Jest aktywna i bardzo szybko działa. Odwaga jej czasem przeradza się w zuchwałość. Wie, czego chce – zawsze potrafi postawić na swoim.
W miłości łatwo ulega fascynacji i od razu angażuje się. Niestety, równie szybko jej uczucie przemija. Wiąże się z tym wiele rozczarowań, bo zwykle fatalnie dobiera sobie partnera. Praca zawodowa daje jej jednak zawsze satysfakcję i rekompensuje wszystkie troski.

WIERZBA
                             3-12 IX, 1-10 III

To bardzo delikatna osobowość. Przeważnie obdarzona jest tajemniczą urodą i wdziękiem. Piękna, łagodna, wrażliwa. Często o smutnym usposobieniu.
Zawsze na pograniczu melancholii, jednak nigdy nie pesymistycznie nastawiona.
Chociaż to osoba niezwykle elastyczna i tolerancyjna, życie w jej towarzystwie nie jest proste – jest pełna sprzecznych uczuć i łatwo wpada w skrajne nastroje. Rano budzi się senna i łagodna, by w południe dostać ataku histerii...
Ale poza tym jest osobą uczciwą, choć bezkompromisową w swoich osądach. Ma wyrafinowany gust i zdolności artystyczne. Może wyróżniać się niespotykaną intuicją graniczącą wręcz z jasnowidzeniem.
Pomimo wielu zalet trudno jej ułożyć sobie życie, bo wymaga od partnera wiecznych deklaracji i bezwzględnego przywiązania.

LESZCZYNA
                            24 IX-3 X, 22 III-31 III

Owoce leszczyny były uważane za symbol płodności i wierzono, że posiadają moc magiczną.
Jest niepozorna i wątła, ale pomimo tego silnie oddziałuje na otoczenie. Jej magiczny urok wręcz zniewala ludzi i przyciąga. Jest dobra i chętnie pomaga innym. Jej postawa nacechowana jest tolerancją i cieszy się dużą popularnością, ponieważ potrafi wiele wybaczyć i darować potknięcia. Jest życzliwa i zawsze można się na jej ramieniu wypłakać.

Leszczyna to urodzona działaczka i bojowniczka o wielkie sprawy. Życie rodzinne zawsze stawia na drugim planie. Dla swoich wrogów, których ma zresztą niewielu, bywa groźna i bezwzględna. Potrafi zaskakiwać i taktycznie ogrywać przeciwnika.

Ludzi tego znaku charakteryzuje dobroć, wielka mądrość i obiektywizm. Często posiadają talenty wróżbiarskie i prawie zawsze niesamowitą intuicję.

W miłości nierówna i kapryśna. Potrafi jednak obdarzyć gorącym uczuciem i wiele wybaczyć.


POWIĄZANE

Chiny rozpoczęły walkę z maszynami rolniczymi niskiej jakości, a tamtejsze Minis...

Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych stają się coraz ważniejsze w dzisiejszym św...

W Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników produktów zwierzęcych. Na świeci...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę