aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Co rok to urok

O tym, że pogoda jest nieprzewidywalna rolnicy w ostatnich latach przekonywali się co roku. Jeśli jednej wiosny szkody z przezimowania były mniejsze, bardziej „dopiekł” grad, jeśli zaś rok później było go nieco mniej, uprawy niszczyły ...

30 października 2015

Ruszył program badań słuchu u dzieci wiejskich. Nawet 15 proc. z nich może mieć jego zaburzenia

Ogólnopolskim badaniem przesiewowym słuchu objęta będzie młodzież z terenów wiejskich. Łącznie w tym roku szkolnym przebadanych zostanie aż 165 tysięcy uczniów szkół podstawowych. Program realizowany jest we współpracy KRUS-u z Instytutem Fizjologii ...

26 października 2015

5 najczęściej popełnianych błędów przy ubezpieczaniu upraw

Z roku na rok rośnie świadomość i wiedza rolników na temat ubezpieczeń upraw. Niestety, mimo to nadal nie wystrzegają się oni błędów przy wyborze polisy. Poniżej te, popełniane najczęściej – warto je przeczytać przed podpisaniem umowy.

23 października 2015

Rolniku uważaj na kleszcze - InterRisk ostrzega

Z danych opublikowanych w czerwcu br., przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wynika, że w ciągu ostatnich 10 lat u ponad 1300 osób ubezpieczonych w KRUS ustalono uszczerbek na zdrowiu wskutek chorób zawodowych zakaźnych. Najwięcej z nich, ...

2 października 2015

Możliwości uzyskania pomocy dla osób, które ucierpiały w powodzi I

Możliwości uzyskania pomocy dla osób, które ucierpiały w powodzi I. Pomoc socjalna Pomoc socjalna po decyzjach Rady Ministrów z dnia 25 maja br. (dotyczy ona także rolników)

24 czerwca 2010

POMOC DLA POWODZIAN

Informujemy, że Wielkopolska Izba Rolnicza uruchomiła specjalne konto bankowe, na które można przekazywać środki finansowe, z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w wyniku powodzi.

24 czerwca 2010

W jaki kształcie obowiązkowe ubezpieczenia upraw?

Sejmowa komisja rolnictwa przyjęła projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, która m.in. zmienia zasady ubiegania się o odszkodowania rolnicze.

25 czerwca 2008

UOKiK skontroluje PZU Życie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy PZU Życie nie nadużyło swojej pozycji rynkowej przez utrzymywanie niekorzystnego systemu grupowych ubezpieczeń pracowniczych.

8 czerwca 2005

Państwo dopłaci rolnikom do ubezpieczeń

Rząd liczy na to, że choć wyda pieniądze na dopłaty do składek ubezpieczeniowych, to zaoszczędzi na corocznej pomocy dla poszkodowanych rolników.

27 kwietnia 2005

Niemieccy rolnicy chcą zwolnień z ZUS za Polaków

Przewodniczący Niemieckiego Związku Rolników Gerd Sonnleitner powiedział, że niemieccy rolnicy, którzy nie dopełnili obowiązku opłacenia składki na ubezpieczenie społeczne za polskich pracowników sezonowych, nie będą musieli wyrównać tych zaległości.

26 kwietnia 2005
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę