aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Biznes obawia się największej podwyżki podatków w historii

23 września 2021
Biznes obawia się największej podwyżki podatków w historii

Przygotowana przez rząd reforma składkowo-podatkowa będzie największą w historii podwyżką podatków dla przedsiębiorców oraz osób najbardziej zaangażowanych w budowę polskiej gospodarki – twierdzi Konfederacja Lewiatan. Zrzeszająca firmy organizacja jednoznacznie negatywnie ocenia aktualną wersję projektowanych zmian ws. składki zdrowotnej.

Środowisko przedsiębiorców obawia się zmian dotyczących składki zdrowotnej. Jak wskazują eksperci Konfederacji Lewiatan, obciążenie przedsiębiorców dodatkowym podatkiem (9 proc. lub 4,9 proc. nieodliczalnej składki zdrowotnej) będzie oznaczać wzrost obciążeń nawet o 50 proc. Biznes przekonuje, że obciążenie przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze zostanie w efekcie zrównane z obciążeniami ponoszonymi przez firmy w formie kapitałowej, gdzie odpowiedzialność wspólników jest ograniczona.

„Proponowane zmiany stanowią największą w historii podwyżkę podatków dla przedsiębiorców i osób najbardziej zaangażowanych w budowę polskiej gospodarki. Sprzeciwiamy się tym bardzo fiskalnym zmianom i apelujemy o wprowadzenia zmian, powodujących, że Polski Ład nie będzie oznaczał zwiększenia opodatkowania i oskładkowania przedsiębiorców i pracowników” – ocenia Konfederacja Lewiatan.

Wprowadzenie zmian przewiduje rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Projekt trafił do Sejmu 8 września 2021 r.

Większość nowych przepisów ma wejść w życie 1 stycznia 2022 r.

Z projektem nowelizacji można się zapoznać tutaj

źródło:podatki.biz


POWIĄZANE

Ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa użytkowania gazowych przepływowych pod...

Presja inflacyjna w globalnej gospodarce spada. To otwiera drogę do spekulacji o...

Alex Henriksen został powołany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego firmy Tetr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę