Uniwersytet Rzeszowski, będzie piątą uczelnią, z którą PWSZ nawiązuje współpracę. Takie porozumienia są korzystne nie tylko dla studentów i kadry dydaktycznej, ale także absolwentów szkoły.
Umowa określa zasady współpracy pomiędzy uczelniami. Dotyczą one przede wszystkim kształcenia studentów. Uczelnie będą konsultowały swoje programy i plany studiów na poszczególnych kierunkach i specjalnościach. Dzięki temu absolwenci PWSZ będą mogli decydować się na uzupełniające studia magisterskie na Uniwersytecie Rzeszowskim, bez konieczności uzupełniania różnic programowych. To dobra wiadomość, tym bardziej, że w tym roku szkołę opuści pierwsza grupa absolwentów.
- To na pewno interesująca możliwość - mówi jedna ze studentek ostatniego roku PWSZ. - Wiadomo, że większość osób z licencjatem myśli o studiach magisterskich. A uzupełnianie różnic w programie jest dość uciążliwe.
- To już kolejna umowa zawierana przez PWSZ - mówi Anna Szymańska, rzecznik prasowy szkoły. - Podobnej treści porozumienia podpisaliśmy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Politechniką Lubelską, Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej i z Politechniką Rzeszowską. Ich efektem jest m.in. tworzenie w PWSZ nowych specjalności i kierunków studiów. Na przykład dzięki współpracy z Politechniką Lubelską, chełmska Uczelnia uruchomiła pierwsze kierunki studiów inżynierskich, a we współpracy z UMCS powstaje właśnie Instytut Nauk Humanistycznych.