Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

SGGW rozpoczyna rekrutację

29 maja 2007
Od najbliższego poniedziałku, 1 czerwca Br., Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego rozpocznie rekrutację na 27 kierunków studiów.  Dla studentów pierwszego roku uczelnia przygotowała 6 200 indeksów.

W tym roku SGGW otworzyła cztery nowe kierunki: dietetykę, logistykę, informatykę i pedagogikę. Dietetykę na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji będzie mogło studiować 60 osób. Są to studia licencjackie w systemie dziennym. Kwalifikacja na ten kierunek  odbywa się na podstawie matury z biologii lub chemii. Wydział Ekonomiczno-Rolniczy ma w swej ofercie studia licencjackie z logistyki, W systemie dziennym i zaocznym podejmie naukę 240 osób. Podstawą kwalifikacji na studia dzienne są wyniki maturalne z matematyki lub fizyki lub geografii. Nowym kierunkiem studiów w SGGW jest także informatyka. To studia inżynierskie w systemie dziennym na Międzywydziałowym Studium Zastosowań Informatyki. Kwalifikacja na podstawie matury z matematyki lub informatyki lub fizyki. Limit miejsc – 60. Czwarty nowy kierunek przygotował Wydział Nauk Humanistycznych. Studia licencjackie z pedagogiki, w systemie dziennym i zaocznym rozpocznie łącznie 300 kandydatów, którzy na maturze dobrze zdali  język polski i wiedzę o społeczeństwie lub historię.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi rekrutację wyłącznie na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Rejestracja odbywa się przez Internet, a przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów.  Dokumenty będą składali w Biurze Spraw Studenckich dopiero po uzyskaniu informacji, że zostali przyjęci na studia. Internetowa rejestracja kandydatów jest bardzo prosta i polega na wpisaniu określonych danych osobowych oraz ocen uzyskanych na maturze. Dane te można uzupełniać w dowolnym momencie. Po wpisaniu ocen z matury kandydaci uzyskują dostęp do panelu umożliwiającego wybór kierunku studiów. Panel rejestracyjny umożliwia wybór tylko jednego kierunku, ale decyzję można zmieniać kilkakrotnie (w określonych terminach) w trakcie rekrutacji. Dla kandydatów, którzy nie mają dostępu do Internetu uczelnia przygotowała stanowiska komputerowe w Biurze Spraw Studenckich przy ul. Nowoursynowskiej 166, w budynku 8, w dni robocze w godz. od 900 do 1500. Kandydaci uiszczają tylko jedną opłatę rejestracyjną w wysokości 85 złotych, niezależnie od tego ile razy zmienią decyzję co do kierunku na  którym chcą studiować.
Szczegółowe zasady rekrutacji, w tym: terminy, wymagane dokumenty, egzaminy kwalifikujące na określone kierunki, zasady przeliczania ocen maturalnych na punkty SGGW i zasady tworzenia list rankingowych są dostępne na stronie internetowe uczelni www.sggw.pl
 
W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uczy się ponad 25 tysięcy studentów. Jest to jedna z najstarszych polskich uczelni. Dotychczas ukończyło ją ponad 120 tysięcy osób.

W tym roku maturzyści mogą wybierać spośród 27 kierunków na studiach dziennych, 19-tu na zaocznych i 7-miu na wieczorowych. SGGW przyjmie łącznie 6 145 osób, w tym ponad 3 100 osób na studia stacjonarne. Podczas ostatniej rekrutacji, studiami na pierwszym roku w SGGW było zainteresowanych 16 tysięcy maturzystów. O jedno miejsce ubiegało się średnio 6 kandydatów. W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami były: Turystyka i Rekreacja, Biotechnologia, Weterynaria, Informatyka i Ekonometria, Technologia Żywności i Żywienie Człowieka oraz Gospodarka Przestrzenna.
SGGW oferuje studentom nowoczesny Kampus, w skład którego wchodzą między innymi obiekty dydaktyczno-naukowe i sportowe (kryta pływalnia, hala do tenisa, korty tenisowe, ujeżdżalnia ze stajnią oraz budynek do zajęć z hipnoterapii dla dzieci niepełnosprawnych),  biblioteka, akademiki z blisko 4 tys. miejsc, własna przychodnia lekarska, oraz kilka klubów studenckich.
SGGW stale inwestuje nie tylko w rozwój naukowy, ale także powiększa bazę dydaktyczną i socjalną. W ciągu najbliższych 2-ch lat uczelnia dokończy modernizację zakładów doświadczalnych oraz wybuduje (w większości ze środków unijnych) Centrum Wodne, kompleks sportowy ze stadionem lekkoatletycznym oraz Centrum Konferencyjne.

POWIĄZANE

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit Mikroorganizmy zamieszkują z...

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ulega zmian...

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Opakowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę