Ptak_Waw_CTR_2024
Green Gas Poland

Nowoczesne studia podyplomowe

31 marca 2003

Bielska Wyższa Szkoła Biznesu i Informatyki im. Tyszkiewicza, uruchamia od października dwa nowowoczesne kierunki studiów podyplomowych: animacja komputerowa i europeistyka gospodarcza.

Absolwenci tego pierwszego kierunku obok polskiego otrzymają również dyplom Uniwersytetu Walijskiego i tytuł Master of Arts (magister sztuk). Część zajęć będą prowadzić wykładowcy z Walii.

Studia na poziomie Master of Arts mogą podejmować absolwenci wyższych uczelni, dysponujący wiedzą i umiejętnościami w zakresie: podstaw rysunku, typografii, obsługi graficznej programów komputerowych ( Flash, Corel, 3D MAX – STUDIO). Na pierwszy rok przyjętych zostanie tylko 20 osób. 

Ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe przejdą sprawdzian, obejmujący rozmowę kwalifikacyjną, test kontrolny ze znajomości wybranych programów komputerowych. Kandydaci winni również przedstawić własne prace plastyczne. Elżbieta Jaszczurowska, kierownik studium języków obcych zaznacza, że ważna będzie też znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym podstawowy kontakt z literaturą przedmiotu i z wykładowcami. Nad rozwinięciem tej wiedzy i umiejętności swobodnym posługiwaniem się językiem będziemy już pracować ze studentem u nas – dodaje Jaszczurowska.

Zakres studiów jest bardzo szeroki – od teorii sztuki i animacji, przez modelowanie komputerowe, animację, reklamę i modelowanie wirtualnej rzeczywistości. Po ukończeniu tych studiów zdobędą zawód projektanta multimedialnego w zakresie animacji komputerowej. Łączy on w sobie kwalifikacje grafika komputerowego, artysty plastyka i informatyka.

Dyplom Master of Arts, wydawany przez trzeci, co do wielkości uniwersytet brytyjski, otwiera drogę do zatrudnienia na całym świecie. 

Również od października ruszają studia podyplomowe i specjalizacja na kierunku zarządzanie i marketing – pod nazwą europeistyka gospodarcza. Studia mają dać możliwość dokładnego poznania zasad działania w gąszczu przepisów, dyrektyw, oświadczeń i stanowisk różnych unijnych Komisji. 

Współpraca z Uniwersytetem Walijskim została rozciągnięta w „Tyszkiewiczu” również na kierunki licencjackie. Dzięki temu absolwent wydziału informatycznego może obok polskiego inżyniera otrzymać również honorowany w krajach zachodnich tytuł Bachelor of Science zaś na kierunku „zarządzanie i marketing” tytuł licencjata i Bachelors of Arts.


POWIĄZANE

Spotkanie dyrektorów ds. wspólnej polityki rolnej odbyło się w dniach 10Th oraz ...

 Dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krako...

Po raz szósty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę