Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Minął termin składania podań do liceów i techników

1 czerwca 2004

Poniedziałek był ostatnim dniem składania podań do szkół ponadgimnazjalnych. Mimo niżu demograficznego będzie - tradycyjnie - walka o miejsca w liceach i technikach.

Do ogólniaka z największą tradycją w Inowrocławiu, I LO im. Jana Kasprowicza, podania złożyło aż 550 nastolatków (o 40 więcej niż w ubiegłym roku). - Przyjętych zostanie 190-200 osób - informuje Zdzisław Żyliński, dyrektor "Kaspra". Wychodzi więc 2,75 osoby na jedno miejsce. - Nie wiem, czy otworzymy dodatkową klasę. Wszystko zależy od dobrej woli starostwa - wskazuje adresata ewentualnych wniosków dyrektor Żyliński.

Jarosław Durszewicz, dyrektor I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy zdradza, że w tym roku postawili bardzo wysoko poprzeczkę. Planują tutaj otworzyć 10 klas, czyli tyle samo, co w zeszłym roku. Tymczasem podań jest o 150 więcej niż wtedy. - Wpłynęło 900 aplikacji na 360 miejsc. Dostanie się co trzecia osoba - wylicza dyrektor "jedynki".

Do III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku nadeszło 550 podań na 240 miejsc; przypada 2,2 osoby na jedno miejsce. - Będziemy mieli z kogo wybierać! - chwali się Krystyna Sobczak, dyrektor włocławskiej "Konopy". - Ten wynik dobrze świadczy o naszej szkole. Z każdym rokiem jest coraz mniej chętnych, o czym niewątpliwie decyduje czynnik demograficzny. W zeszłym roku przyjęliśmy o 50 podań więcej i podobnie jak teraz, uruchomiliśmy 8 klas pierwszych.

Pięć osób na jedno miejsce

W toruńskim III LO im. Samuela Bogumiła Lindego chcą otworzyć 6-7 klas. Jest o 100 podań mniej niż w ubiegłym roku. Jednak - gdy dzwoniliśmy - cały czas nadchodziły kolejne. - Do wczorajszego południa wpłynęło 535 podań na 224 miejsca. Przyjmiemy co drugą osobę - mówi Kazimierz Wiśniewski, dyrektor III LO.

W Zespole Szkół Rolniczych w Grudziądzu mają mniej więcej taką samą frekwencję, jak w zeszłym roku. - Otworzymy jedną klasę technikum rolniczego, przyszło 51 podań na 34 miejsca - wymienia Jolanta Kozłowska, wicedyrektor zespołu. - Mamy więcej chętnych do liceum profilowanego i technikum żywienia, w obu przypadkach otwieramy dwie klasy.

Swoją chęć uczenia się w technikum żywienia zgłosiły 183 osoby (na 68 miejsc, tj. 5,3 osoby na jedno), natomiast w liceum profilowanym - zarządzanie informacją - 154 osoby (na 68 miejsc, tj. 2,2 na jedno).

Podania były przyjmowane w niektórych szkołach wczoraj do późnego wieczora.


POWIĄZANE

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit Mikroorganizmy zamieszkują z...

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ulega zmian...

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Opakowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę