aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kolejny etap rekrutacji na SGGW

23 lipca 2012
Rozpoczął się kolejny etap rekrutacji na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Na kilkunastu kierunkach studiów są jeszcze wolne miejsca. Po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji na stacjonarne studia I stopnia kandydaci znów mogą dokonywać ponownego wyboru kierunku w internetowym Systemie Obsługi Kandydatów. Mogą się także rejestrować, a co za tym idzie, rozpocząć rekrutację do SGGW nowi kandydaci, dotychczas nie zarejestrowani w systemie rekrutacyjnym.

W następnych etapach rekrutacyjnych zarejestrowani kandydaci mają dostęp do list rankingowych. W kolejne poniedziałki następować będzie zamknięcie list rankingowych poszczególnych kierunków oraz ogłoszenie list osób zakwalifikowanych na studia. Od wtorku do czwartku  osoby zakwalifikowane na studia w SGGW będą składać dokumenty. W kolejne czwartki będą ogłaszane ew. wolne miejsca na poszczególne kierunki. Czas od czwartku do poniedziałku to okres kiedy kandydaci mogą ponownie decydować na jaki kierunek aplikują w dalszym etapie rekrutacji. Rekrutacja na stacjonarne studia I stopnia potrwa do 16. sierpnia.
 
W tym etapie rekrutacji najwięcej wolnych miejsc jest na Weterynarię – 122 (w tym 105 na studia wieczorowe na które uczelnia w tym terminie rozpoczyna rekrutację), Socjologię – 60, Ochronę środowiska – 57  (w tym 45 na studia wieczorowe na które uczelnia rozpoczyna rekrutację) , Ogrodnictwo – 50, Pedagogikę – 50, Biologię – 48, Rolnictwo – 45, Informatykę – 40. Natomiast w obecnym etapie rekrutacji nie ma wolnych miejsc na: Architekturę krajobrazu, Bezpieczeństwo żywności, Dietetykę, Gospodarkę przestrzenną, Hodowlę i ochronę zwierząt towarzyszących i dzikich, Informatykę i ekonometrię, Inżynierię środowiska, Leśnictwo, Logistykę, Technologię żywności i żywienie człowieka oraz Towaroznawstwo.  Sytuacja ta jednak może ulec zmianie.
 
W tym roku podczas rekrutacji na stacjonarne studia I stopnia w SGGW zarejestrowało się  o tysiąc kandydatów więcej niż w roku ubiegłym. Na najbardziej popularny kierunek finanse i rachunkowość, w pierwszym etapie rekrutacji chciało się dostać blisko 1 200. kandydatów. Ponieważ SGGW przygotowała 120 miejsc, o każde z nich walczyło 10 osób. Na kierunek weterynaria zarejestrowało się blisko 950. kandydatów (9 os./miejsce). Trzecie miejsce pod względem popularności kierunków zajmuje budownictwo na które chciało się dostać ponad 800 osób (6 os./miejsce). Na logistykę zarejestrowało się także blisko 800 osób (6,6 os./miejsce). Na kierunek gospodarka przestrzenna chciało się dostać ponad 760. kandydatów (8,4 os./miejsce). Tu uczelnia oferuje tylko 90 miejsc. Bardzo popularnym kierunkiem w I etapie rekrutacji była także ekonomia, na którą zarejestrowało się blisko 750 osób (6,2 os./miejsce).
 
Trwa także rekrutacja na studia II stopnia, które w tym roku cieszą się większą popularnością niż w ubiegłym roku oraz na studia niestacjonarne. Dla kandydatów, którzy nie mają dostępu do Internetu uczelnia przygotowała stanowiska komputerowe w Biurze Spraw Studenckich przy ul. Nowoursynowskiej 166, w budynku 8, w dni robocze w godz. od 9.00 do 15.00. Kandydaci uiszczają tylko jedną opłatę rejestracyjną w wysokości 85 złotych, niezależnie od tego ile razy zmienią decyzję co do kierunku na  którym chcą studiować.
 
Szczegółowe zasady rekrutacji, w tym: terminy, wymagane dokumenty, egzaminy kwalifikujące na określone kierunki, zasady przeliczania ocen maturalnych na punkty SGGW i zasady tworzenia list rankingowych są dostępne na stronie internetowe uczelni www.sggw.pl w zakładce Rekrutacja.



POWIĄZANE

Kolejne wchodzące w skład grupy spółek DANONE w Polsce podmioty już w 2024 roku ...

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...

Esperal, potocznie nazywany wszywką alkoholową, to lek zawierający substancję cz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę