aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Być studentem Akademii Rolniczej we Wrocławiu...

19 czerwca 2002

Studia, bez sprawnie działającej infrastruktury uczelnianej, zapewniającej studentom odpowiednie warunki bytowe i możliwość urozmaiconego spędzania wolnego czasu, nie będą spełniały wszystkich oczekiwań studentów. Przedstawiamy zatem garść informacji, które każdy przyszły student Akademii Rolniczej we Wrocławiu znać powinien:

  • Uczelnia dysponuje ponad 1800 miejscami w pięciu domach studenckich o wysokim standardzie, zaspokajających potrzeby ponad 40 procent studentów zamiejscowych. We wszystkich akademikach funkcjonują sklepiki spożywcze, w niektórych czynne są siłownie, kluby studenckie wyposażone w sprzęt muzyczny i radiowo-telewizyjny, a w jednym z domów jest sala gimnastyczna.
  • Uczelnia umożliwia korzystanie z trzech stołówek studenckich i bufetów na terenie uczelni.
  • Na pomoc materialną dla studentów wydano w ubiegłym roku ponad 8 mln zł, w tym na stypendia przeszło 3 mln zł. Ze stypendiów korzysta prawie 30 procent studentów. Przy średniej ocen powyżej 4,0 otrzymują oni stypendia za wyniki w nauce, które są niezależne od tzw. stypendium socjalnego przyznawanego przy niskich dochodach w rodzinie.
  • Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne Akademii Rolniczej we Wrocławiu stwarza możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji pozwalających na wykonywanie zawodu nauczyciela.
  • Uczelnia ma najnowocześniejszą w środowisku akademickim Wrocławia halę sportową z widownią na 450 miejsc i bogatym zapleczem odnowy biologicznej. W klubie uczelnianym AZS działa 10 różnych sekcji. Sekcja karate shotokan należy do najlepszych w kraju, zdobywa drużynowo i indywidualnie medale w mistrzostwach świata, Europy i Polski.
  • Akademicki Zespół Pieśni i Tańca "Jedliniok", który w 2000 roku obchodził jubileusz 25-lecia, występował wielokrotnie za granicą (w tym: Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Izrael, Argentyna, USA, Kanada, Tajwan, Chiny, Meksyk) i kilkaset razy w kraju. W roku 2000 reprezentował Wrocław w Maroku.
  • Akademicki Klub Turystyczny im. M. Orłowicza organizuje liczne wyjazdy sobotnio-niedzielne, spotkania z piosenką turystyczną, rajdy i zimowiska. Po raz szósty z rzędu był organizatorem Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie.
  • Chór Akademicki "Szumiący Jesion", obchodzący w 2001 roku 15-lecie, uświetnia swoimi występami większość uroczystości uczelnianych. W 1998 roku koncertował w Holandii i Niemczech.
  • Pasjonaci, hobbyści, a także zwykli amatorzy mogą znaleźć dla siebie miejsce w grupach twórczych, działających przy liczących się w środowisku klubach "Katakumby" i "Akwarium".
  • Niedosyt w zdobywaniu wiedzy można zaspokoić działając w jednym (lub więcej) z 34 kół naukowych i sekcji, Komitecie Lokalnym Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów (IAAS) i Weterynarii (IVSA) oraz korzystając z możliwości praktyk zagranicznych (od Hiszpanii i Portugalii, poprzez Holandię i Szwajcarię, do Norwegii i Finlandii)

Szczegółowych informacji udzielają: dziekanaty poszczególnych wydziałów, Dział Organizacji Studiów (tel. 071 328 20 36) oraz Dział Spraw Studenckich (tel. 071 320 51 46).


POWIĄZANE

W jaki sposób witamina D chroni przed najpowszechniejszymi chorobami i jednocześ...

Kolejne wchodzące w skład grupy spółek DANONE w Polsce podmioty już w 2024 roku ...

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę