Herbicyd zbożowy Syngenta Boxer 800 EC uzyskał szerszą rejestrację. Oprócz pszenicy ozimej, preparat można obecnie stosować także w pozostałych zbożach ozimych, tj. dla jęczmienia ozimego, żyta oraz pszenżyta ozimego.
Drugiego września br. w Niepruszewie pod Poznaniem odbyła się konferencja prasowa poświęcona inteligentnym technologiom nawożenia chronionym azotem, które wpisują się w ogólne trendy efektywnego nawożenia upraw – są zgodne z kierunkami ...
Izba Zbożowo-Paszowa ocenia, że tegoroczne plony i zbiory zbóż podstawowych (bez kukurydzy) są lepsze od wcześniejszych prognoz. Szacują, że wyniosą one ok. 26,5 mln ton, tj. o 4 proc. więcej od średniej wielkości zbiorów w ostatnich 5 latach.
Na terenie Dolnego Śląska rolnicy skosili już 100% powierzchni zbóż i rzepaku. Szacunkowe plony roślin ozimych dla województwa były zbliżone do plonów ubiegłorocznych.
Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński przyznał Januszowi Danielowi, Prezesowi Zarządu Feerum S.A., ODZNAKĘ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA ROZWOJU GOSPODARKI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Odznakę, wraz z dyplomem, wręczyła Wiceminister ...
Susza rolnicza utrzymuje się w 16 województwach kraju i dotyczy wszystkich gmin, największy niedobór wody jest na Lubelszczyźnie i na Mazowszu - stwierdza raport Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG).
Gala i Golden Delicious to najczęściej produkowane w UE odmiany jabłek. Na trzecim miejscu znalazła się odmiana Idared - najbardziej popularna w Polsce. szacuje się, że tegoroczne zbiory tych owoców w Unii będą o 5 proc. niższe niż w 2014.
W dniu 7 września 2015 r. w Brukseli przed gmachem, w którym odbywać się będzie posiedzenie ministrów rolnictwa UE, Copa i Cogeca organizują masową demonstrację, apelując o podjęcie działań na rzecz poprawy sytuacji rynkowej, która jest krytyczna na ...
Prawidłowy odczyn gleby, wysoka zawartość próchnicy i właściwa struktura to podstawowe czynniki zapewniające optymalny wzrost i plonowanie zbóż . Niestety w wielu gospodarstwach gleby są kwaśne o niskiej zawartości próchnicy w wyniku czego tracą one ...
Podkarpaccy rolnicy z powodu suszy stracili ponad 7 mln zł – wynika z dotychczasowych szacunków gminnych komisji powołanych przez wojewodę podkarpackiego. Największe straty są w uprawach m.in. owoców miękkich, kukurydzy, rzepaku i ziemniaków.