MERCOSUR1
TSW_XV_2025

GMO to NIE to

23 grudnia 2015
Inicjatywa Obywatelska ,,GMO to NIE to’’ wspólnie  z fundacją Greenpeace we wtorek 3 kwietnia, 2012, w godzinach 12.00 - 20.00,vis a vis Kancelarii Premiera Rady Ministrów w Warszawie (al. Ujazdowskie 1/3) organizuje happening ,,Wielkie granie’’.

- Będziemy bębnić premierowi rytm serca na największym bębnie świata (11 metrów średnicy, do 120 osób grających jednocześnie). Rytm prowadzi Ryszard Bazarnik, śpiewa Iza Kowalewska. W ten sposób chcemy przekonać go, żeby wprowadził w Polsce zakaz uprawy modyfikowanej genetycznie kukurydzy – informuje Katarzyna Lisowka z Inicjatywy Obywatelskiej GMO to Nie to.

Organizatorzy happeningu oprócz atrakcji zaproszenia do wspólnego bębnienia  będą również częstować ekologiczną zupą kukurydzianą i bio tortillami kukurydzianymi.


- Dlaczego kukurydzy? Bo w Unii Europejskiej można wysiewać tylko dwa gatunki roślin GMO - kukurydzę MON810 oraz przemysłowego ziemniaka Amflora. Zgodnie z prawem unijnym kraje mogą zakazać u siebie uprawy tylko poszczególnych gatunków GMO. Skupiamy się na kukurydzy, gdyż głównie tę roślinę uprawia się w Europie. Ponadto firma BASF - właściciel ziemniaka Amflora, ze względu na sprzeciw społeczny wycofuje się z produkcji GMO na starym kontynencie. Chcemy jeść zdrową żywność - żywność wolną od GMO.
Nie chcemy nikogo straszyć, chcemy natomiast pokazać, że mądre regulacje prawne są nam niezbędne- w przeciwieństwie do GMO które nie jest odpowiedzią na żadną potrzebę konsumentów – dodaje Kasia Lisowska.






POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 14 sierpnia 2024 ...

W najnowszym raporcie ESG można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące m.in. d...

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę