Ptak_Waw_CTR_2024

De Heus publikuje trzeci już raport ESG

1 sierpnia 2024
De Heus publikuje trzeci już raport ESG
W najnowszym raporcie ESG można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące m.in. dbałości o dobrostan zwierząt, odpowiedzialności za bezpieczeństwo pasz i produktów, działań na rzecz środowiska, liczenia śladu węglowego, edukacji hodowców i wspierania lokalnych społeczności.
 

Publikacja raportu ESG jest dla nas ważnym kamieniem milowym. Od wielu już lat dążymy do tego, aby zrównoważony rozwój był integralną częścią naszej strategii. Ten raport nie tylko podsumowuje nasze dotychczasowe osiągnięcia, ale także wyznacza kierunki na przyszłość. Jesteśmy świadomi wyzwań, przed którymi stoi branża rolnicza, i zobowiązujemy się do dalszej pracy na rzecz minimalizowania naszego wpływu na środowisko oraz wspierania zrównoważonych praktyk na każdym etapie produkcji

– mówi Adam Zaleski, Dyrektor Generalny De Heus

Adam Zaleski, Dyrektor Generalny De Heus

Adam Zaleski, Dyrektor Generalny De Heus

W raporcie, firma De Heus Polska - wspólnie z De Heus Global - obliguje się do realizacji tzw. zielonych celów. Zobowiązuje się m.in. do redukcji emisji gazów cieplarnianych o 42% w zakresie 1 (bezpośrednie emisje związane z produkcją energii), o 30,3% w zakresie 2 (pośrednie emisje związane z zakupem energii) oraz o 25% w zakresie 3 (inne pośrednie emisje powstałe w całym łańcuchu wartości; w stosunku do roku 2022), zapewnienia 30% udziału kobiet w kadrze zarządzającej oraz wsparcia w ograniczeniu użycia antybiotyków na fermach jako środków zapobiegawczych. Wszystko to do 2030 roku.
Raport ESG De Heus
Publikacja przedstawia także wybrane rozwiązania żywieniowe, wspierające zrównoważoną hodowlę. Poza wspomaganiem dobrostanu i zwiększeniem produkcyjności wpływają one dbałość na środowisko, np. redukując ślad węglowy, azot w odchodach czy amoniak w powietrzu. Nie zabrakło także informacji na temat programu prospołecznego Działamy i wspieramy, De Heus Kidz, Jakości podanej do stołu czy programu Salmonella Free. Pojawiły się również treści dotyczące surowców i produktów oraz deklaracja, że 97% zbóż wykorzystywanych do produkcji pasz w 2023 roku pochodziło od polskich rolników.
 

Jesteśmy dumni ze współpracy z polskimi rolnikami i cieszymy się, że jesteśmy dla nich partnerem godnym zaufania. Od lat wspieramy i będziemy wspierać rodzimych hodowców - wspólnie z nimi chcemy rozwijać gospodarstwa bydła, drobiu i trzody chlewnej, podnosić ich wydajności i dbać o dobrostan zwierząt oraz wysokiej jakości produkty, trafiające do konsumentów.

Adam Zaleski, Dyrektor Generalny De Heus

Raport dostarcza także wiedzy na temat troski o środowisko, np. wyliczeń z zakresu efektywności energetycznej, emisji do powietrza czy gospodarowania wodą. W 2023 roku w przeliczeniu na tonę paszy De Heus zredukowało zużycie energii o 3%, o 6% ograniczyło zużycie wody, wszystko to mimo wzrostu użytej ilości surowców i większej produkcji paszy (przypomnijmy: De Heus wyprodukowało ponad 2 mln ton paszy w 2023 roku).
 

W dzisiejszych czasach, gdy wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi stają się coraz bardziej palące, nasza rola jako lidera jest niezwykle istotna. Chcemy być przykładem dla innych, pokazując, że możliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Chcemy też współpracować i wspierać hodowców oraz inne podmioty gospodarcze w tym zakresie i np. wspólnie ograniczać ślad węglowy. Jesteśmy na to gotowi, możemy precyzyjnie wyliczać ślad węglowy na kilogram żywca.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Prezydencka para żegnała się z rolnikami podczas ostatnich, 10-tych już Dożynek ...

15 września 2024 roku, tuż przed uroczystą mszą z okazji Dożynek Prezydenckich, ...

STANOWISKO ORGANIZAJI ROLNICZYCH STANOWIĄCYCH POLSKĄ DELEGACJĘ W COPA-COGECA W S...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę