Trwa druga edycja całorocznego konkursu na najrzetelniejszego dostawcę w branży, ogłoszonego przez miesięcznik "Ogólnopolski Informator Masarski".
Konkurs trwa przez cały rok 2003 (do 25 listopada). Ostateczne wyniki zostaną
opublikowane w setnym, grudniowym wydaniu "Ogólnopolskiego Informatora
Masarskiego". Począwszy od marca 2003, w każdym kolejnym wydaniu zamieszczane
będą tymczasowe wyniki konkursu. Firma, która w przeciągu miesiąca zdobędzie
najwięcej głosów będzie uhonorowana tytułem najrzetelniejszego dostawcy
konkretnego miesiąca.
Firmy wybierać będą czytelnicy Informatora za pośrednictwem kuponów drukowanych w każdym wydaniu bądź za pośrednictwem Internetu. Nagrody otrzymają nie tylko wyróżnieni ale i głosujący. Firma, która zdobędzie miano "Najrzetelniejszego Dostawcy", poza efektownym pucharem, będzie mogła posługiwać się tym tytułem w bardzo szerokim zakresie. Firmy – zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, zostaną również nagrodzone odpowiednimi tytułami. Natomiast osoby oddające swoje głosy, co miesiąc w drodze losowania, otrzymają upominki. Dla osoby, która w najciekawszy sposób uzasadni swój wybór, redakcja przewidziała dodatkowy prezent.
Jak zapewniają organizatorzy, tytuł "Najrzetelniejszego Dostawcy" stanowić będzie wysoką nobilitację dla wyróżnionych firm, wiąże się także ze wzrostem autorytetu u klientów. Specjalnym tytułem zostanie uhonorowany także Najlepszy Polski Dostawca.
W I edycji konkursu w 1999r. za firmę najlepiej dbającą o interesy klientów uznano "Metalbud Sp. z o.o." produkującą nowoczesne - sterowane mikroprocesorowo - maszyny do przetwórstwa mięsnego i spożywczego. Podstawową zasadą konkursu jest równość szans. Firmy działające lokalnie nie mają większych szans w rywalizacji z dostawcami ogólnokrajowymi. Nie sposób też porównać producentów skrajnie różnych produktów. Dlatego organizatorzy wprowadzili odrębne klasyfikacje firm uwzględniające: wielkość i zasięg firmy oraz branżę, w której firma działa. Jako pismo branżowe, Informator postanowił przybliżać czytelnikom firmy działające w branży mięsnej; ich poglądy na temat naszego rynku mięsnego, wejścia do UE i wiele innych zagadnień.