Pieniądze są spore ale chętnych na nie niewielu. Programy rolno-środowiskowe nie cieszą się jak do tej pory dużym zainteresowaniem. Jutro mija termin składania wniosków, dla rolników, którzy po raz pierwszy chcą ubiegać się o te dotacje.
W Polsce mamy około miliona rodzin pszczelich, czyli uli. Co prawda z naszą produkcją miodu mieścimy się europejskiej czołówce. Ale daleko nam jeszcze do światowych gigantów Argentyny, czy Chin.
Ciepły styczeń, mroźny marzec i warroza czyli najgroźniejsza choroba pszczół spowodowały prawdziwe spustoszenia w zachodniopomorskich pasiekach. Bartnicy stracili blisko połowę uli, a to oznacza że dobry miód stanie się w tym roku towarem deficytowym.
Zimna wiosna dała się we znaki pszczołom. Długo nie wylatywały z uli, bo nie miały czego zbierać. Rośliny i drzewa dopiero teraz zaczęły kwitnąć. Już wiadomo, że w tym roku miodu będzie bardzo mało.
W ciągu jednego dnia stracili dorobek całego życia. Mowa o pszczelarzach z okolic Kraśnika. Kilkadziesiąt należących do nich pszczelich rodzin zostało całkowicie zniszczonych. Wszystkie rodziny pszczele zostały wytrute.
Eksperci biorący udział w czwartkowym spotkaniu Rady Gospodarki Żywnościowej przy ministrze rolnictwa uważają, że uprawy modyfikowane genetycznie (GMO) nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia człowieka. W naszym kraju dotychczas nie ma takich ...
Kilkadziesiąt tysięcy pszczół z pasieki w Kątach Opolskich zabił nieznany sprawca. Właścicielowi pasieki najbardziej przykro jest z powodu cierpień, przez jakie musiały przechodzić ginące owady.
Część holenderskich rolników rezygnują z prowadzenia ekologicznej produkcji i powraca do stosowania nawozów mineralnych i środków ochrony roślin. Jak twierdzą farmerzy koszty organicznej produkcji są zbyt wysokie.
W sobotę 30 kwietnia w Bolkowie odbyło się otwarcie Dolnośląskiego Sezonu Pszczelarskiego Bolków 2oo5. Na imprezę przybyło dużo ludzi z okolicznych miejscowości ponieważ program imprezy był bardzo ciekawy.