Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

'WIELKI PIKNIK DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO

Prosimy o pomoc i aktywne włączenie się do akcji pt. 'WIELKI PIKNIK DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO. Wspieraj dobrej jakości żywność i bogactwo naturalnej różnorodności biologicznej'. Termin: 24-25 lipca 2010.

1 lipca 2010

Greenpeace: uprawy GMO nie dają większych plonów

Uprawy genetycznie modyfikowane nie dają większych plonów niż uprawy tradycyjne - twierdzi Greenpeace, powołując się na raport "Prawdziwe koszty upraw GMO". Swój sprzeciw wobec takich upraw ekolodzy i naukowcy przedstawili na konferencji prasowej.

22 czerwca 2010

Wiadomość

Ponad 250 duńskich rolników wykazało ostatnio zainteresowanie rozpoczęciem od jesieni 2009 r. uprawy roślin genetycznie modyfikowanych. Największą popularność ma genetycznie zmodyfikowana odmiana kukurydzy, tolerancyjna na środki chwastobójcze oraz ...

17 sierpnia 2009

Stop GMO

Czy w Unii Europejskiej rozgorzeje nowa wojna o genetycznie modyfikowane rośliny? Niewykluczone, bo wczoraj niemiecki rząd podjął decyzję o zakazie uprawy kukurydzy MON 810.

16 kwietnia 2009

List głodujących

W piątek, 20 marca otrzymaliśmy list od głodujących – protestujących przed ministerstwem rolniczek, o czym już wcześniej informowaliśmy. Wymowa listu skłania nas do przytoczenia jego treści w całości:

23 marca 2009

RPO: zakaz stosowania GMO niezgodny z konstytucją

Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że zakaz stosowania pasz genetycznie modyfikowanych jest niezgodny z unijną dyrektywą oraz konstytucją. RPO zwrócił się do ministra rolnictwa o przedstawienie stanowiska w tej sprawie. Janusz Kochanowski ...

15 grudnia 2008

Nadszedł czas na akceptację GMO

Lubuskie Forum Rolnicze, które tworzą przedstawiciele organizacji rolniczych działające na terenie województwa lubuskiego( Lubuska Izba Rolnicza, LWZRKiOR w Zielonej Górze, NSZZ RI "Solidarność", ZZ CNMR oraz Związek Pracodawców-Dzierżawców i ...

21 lutego 2008

340 hektarów GMO

Polski rząd konsekwentnie obstaje przy zakazie upraw genetycznie zmodyfikowanych roślin. Tymczasem z punktu widzenia prawa jest to legalne, a co więcej takich upraw przybywa. Samej transgenicznej kukurydzy jest już co najmniej 350 hektarów.

20 lutego 2008

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę