Adama_poleposition_15.03_30.04

Copa i Cogeca popierają sprzeciw Komisji ds. Środowiska PE wobec propozycji Komisji Europejskiej w sprawie genetycznie modyfikowanej żywności i pasz.

21 października 2015


Copa i Cogeca przyjęły z zadowoleniem zdecydowane odrzucenie przez Parlament Europejski  propozycji Komisji, na mocy której to państwa członkowskie mają decydować o dopuszczeniu lub nie stosowania genetycznie modyfikowanej żywności i pasz na swoim terytorium.

Sekretarz Generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen powiedział „To jest ruch, na który czekaliśmy. Propozycja Komisji oznacza ponowną nacjonalizację i jej przyjęcie oznaczałoby zakłócenia konkurencji na rynku wewnętrznym. Poza tym zagrażałoby utrzymaniu działalności przez hodowców bydła, którzy są uzależnieni od importu pasz”.

Sprawozdanie opracowane przez posła do Parlamentu Europejskiego Giovanniego La Vię zostało przyjęte zdecydowaną większością 47 głosów, 3 głosy były przeciw, a 5 osób wstrzymało się od głosu. Kolejnym krokiem będzie głosowanie przez parlamentarzystów w pełnym składzie w czasie sesji plenarnej 28 października. „Mam nadzieję, że poprą oni z całą siłą sprzeciw zarówno Komisji ds. środowiska jak i Komisji ds. Rolnictwa wobec tych planów” dodał.

POWIĄZANE

Stały komitet ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz UE (SCoPAFF) oficjalnie przy...

15 kwietnia 2021 roku podpisany został list intencyjny pomiędzy Związkiem Polski...

Marzec i kwiecień to tradycyjny czas wzmożonych działań organizacji zajmujących ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę