Ptak_Waw_CTR_2024
Zielony Ład_podpisy

Wyłoniono laureatów konkursu "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie"

19 grudnia 2018
Wyłoniono laureatów konkursu "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie"

Gołańcz, Łęka Opatowska i Opatówek to trzy "Wielkopolskie Gminy Przyjazne Rodzinie". Gala rozdania nagród odbyła się we wtorek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Konkurs "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie" organizowany był po raz trzeci. Jego celem jest promowanie samorządów "najaktywniej angażujących się w działania prorodzinne".

W tym roku do zmagań konkursowych zgłosiło się kilkadziesiąt gmin z terenu Wielkopolski. Rekomendacji sześciu kandydatów do nagród dokonała działająca przy wojewodzie wielkopolskim Rada Rodziny. Spośród nich wojewoda Zbigniew Hoffmann dokonał wyboru trzech laureatów.

W tegorocznej edycji konkursu "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie" wyłoniono trzech zwycięzców. Pierwszym z nich została gmina Gołańcz, której mieszkańcy mogą korzystać między innymi z gminnego becikowego, a z myślą o najmłodszych oferowane są bezpłatne zajęcia dodatkowe w szkołach. W gminie funkcjonuje też Centrum Wspomagania Rodziny oraz Rodzicielska Grupa Wsparcia. Starsi mieszkańcy mogą korzystać z Gminnej Karty Seniora. W ostatnim czasie gmina sfinansowała budowę kilku siłowni na świeżym powietrzu, oraz placów zabaw dla dzieci.

Wyróżnienie trafiło także do gminy Łęka Opatowska. Jak podkreślono podczas gali, "samorząd wspiera mieszkańców prężnie realizując gminny Program Wspierania Rodziny. Prowadzi Świetlicę Środowiskową +Słoneczko+, która w bardzo wszechstronny sposób, swoimi działaniami wspiera lokalną społeczność. Mieszkańcy mogą uczestniczyć w rodzinnych rajdach rowerowych oraz wycieczkach krajoznawczych, licznie organizowanych przez samorząd. Gmina finansuje również kolonie letnie dla dzieci oraz realizuje program +Poprawa dostępu do usług społecznych w powiecie kaliskim+".

Tytuł "Wielkopolskiej Gminy Przyjaznej Rodzinie" trafił także do Opatówka. W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia podkreślono m.in., że gmina zapewnia wszystkim uczniom transport do szkół, a na terenie gminy realizowane są liczne projekty prorodzinne: warsztaty edukacyjne, pikniki i programy profilaktyczne. "Samorząd współorganizuje wyjazdy na wypoczynek letni i zimowy dla dzieci. Mieszkańcy gminy mogą rodzinnie spędzać czas, uczestnicząc w rajdach rowerowych, turniejach piłki nożnej czy wieczorach patriotycznych" – wskazano.

Wyróżnienia podczas uroczystej gali wręczyli laureatom wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Marlena Maląg. W trakcie wydarzenia podsumowano również konkurs plastyczny "Ja i moja rodzina" zorganizowanego przez wojewodę wielkopolskiego. Wybrane prace zilustrowały kalendarz na 2019 rok wydany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

 

Anna Jowsa (PAP)


POWIĄZANE

Odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  na wystąpienie Zarządu Krajowej ...

Komisja opublikowała piąte roczne sprawozdanie na temat praworządności, w którym...

Tegoroczne lato należy do Alpro. Marka z portfolio Danone zaplanowała szereg ang...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę