Trwa II edycja konkursu Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2015 organizowanego przez Polską Akademię Dzieci we współpracy z Urzędem Patentowym RP i Polskim Towarzystwem Badań Gier. Również po raz drugi nagrody młodym naukowcom ufunduje Funiversity, ekspert w dziedzinie nauki przez zabawę.
Celem konkursu jest wyróżnienie wynalazków, rozwiązań technicznych oraz gier planszowych i komputerowych stworzonych przez dzieci do 13. roku życia. Ponadto zachęcenie dyrekcji szkół podstawowych do rozwijania i wspierania twórczego myślenia uczniów podczas zajęć szkolnych.
I etap konkursu, czyli termin nadsyłania zgłoszeń, zakończył się 17 kwietnia. Zarejestrowano 130 prac, o 30 więcej niż w ubiegłym roku. Do II etapu zakwalifikowanych zostało 16 projektów.
Młodzi naukowcy walczą o tytuły Ambasadora Szkolnej Wynalazczości 2015, nagrody Urzędu Patentowego RP w wysokości 700 zł, statuetkę Światowej Organizacji Własności Intelektualnej Best School Inventor, Certyfikat Jakości Polskiego Towarzystwa Badania Gier, zaproszenia na Gdynia E(x)plory Week 2016 oraz wiele cennych nagród rzeczowych.
„Drugi rok z rzędu jesteśmy partnerem konkursu Ambasador Szkolnej Wynalazczości - powiedział Jarek Wasilewski, pomysłodawca i założyciel Funiversity. „Projekt znakomicie wpisuje się w filozofię naszej firmy, którą jest nauka przez zabawę. Zachęca do poznawania świata, promuje pomysłowość i uczy współdziałania. Nie mogliśmy nie wspomóc młodych, twórczych ludzi biorących w nim udział”.
Ufundowane przez Funiversity zestawy klasowe „Zrobię! i Wiem!” pomogą nauczycielom przeprowadzić zajęcia inne niż wszystkie. Łączą naukę ze świetną zabawą a efekty przeprowadzonych eksperymentów są trwałe i dzieci mogą zabrać je do domu w celu prowadzenia dalszych badań i podzielenia się odkryciami z rodziną.
Uroczystość zakończenia konkursu odbędzie się 30 maja 2015 w siedzibie Urzędu Patentowego RP w Warszawie. Podczas ceremonii nastąpi prezentacja najlepszych projektów.
Tegoroczna edycja została objęta honorowym patronatem Ministra Gospodarki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
7259336
1