OPOLAGRA_2025

Święto Miodu w Żywcu

12 sierpnia 2015
Dnia 8 sierpnia 2015 r. w Żywcu odbył się III Powiatowy Dzień Pszczelarza, ,,ŚWIĘTO MIODU’’  w ramach Dni Powiatu Żywieckiego. Organizatorem w/w uroczystości było Koło Pszczelarzy Ziemi Żywieckiej w Żywcu.

Patronat Honorowy: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Śląskiego, Burmistrz Miasta Żywca.

Program Święta Miodu obejmował:                                                                                                              

  •     otwarcie spotkania,
  •     przemówienia zaproszonych gości,
  •     wręczenie odznaczeń pszczelarskich,
  •     prezentacja Kół Pszczelarskich Beskidzkiego Związku Pszczelarzy BARTNIK,
  •     powiatowy konkurs ,,Pasieka roku 2015’’,
  •     kiermasz firm z branży pszczelarskiej,
  •     prezentacje instytucji związanych z rolnictwem,
  •     ogłoszenie wyników konkursu ,,Pasieka roku’’,
  •     rozpoczęcie Dni Powiatu Żywieckiego,
  •     Przegląd Potraw Regionalnych, w tym na bazie miodu, pn. ,,Próbowacka Jodła Beskidzkiego’’,
  •     występy artystyczne i prezentacje gmin powiatu żywieckiego.

W imieniu Dyrektora OT ARR w Katowicach, Kierownik Sekcji Informacji i Promocji OT ARR w konkursie na pasiekę roku złożył laureatom gratulacje jak również wręczył drobne upominki ufundowane przez ARR.    

W trakcie trwania uroczystości pracownicy Sekcji Informacji i Promocji OT ARR w Katowicach zorganizowali również stoisko informacyjno – promocyjne ARR, na którym pszczelarze i producenci rolni mogli uzyskać informacje na temat mechanizmu ,,Wsparcie rynku produktów pszczelich’’.

W uroczystościach wzięli udział pszczelarze – członkowie Beskidzkiego Związku Pszczelarzy w Bielsku – Białej, tj. przedstawiciele 40 kół Pszczelarzy z powiatu: Bielsko – Biała, Cieszyn, Oświęcim, Pszczyna, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec. Byli również przedstawiciele Władz gminnych, powiatowych, wojewódzkich.

W ,,Święcie Miodu’’ uczestniczyli również członkowie Związków, Kół Pszczelarskich, turyści aglomeracji śląskiej, mieszkańcy powiatu żywieckiego, turyści z kraju i zagranicy, w tym mieszkańcy Słowacji.

POWIĄZANE

fot. Łukasz Błasikiewicz/KPRP Panu Prezydentowi–Elektowi dr. Karolowi Nawrockiem...

Wybór Karola Nawrockiego to nie tylko zwycięstwo konkretnego kandydata, ale też ...

Rolnicza Solidarność żąda dymisji wiceministra Kołodziejczaka. Przypmnijmy, że p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę