Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania

8 września 2005

Coraz więcej pytań otrzymujemy od zainteresowanych udziałem w szkoleniu, które umożliwia uzyskanie wykształcenia rolniczego.

Pragniemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania:

  1. Czy uczestnictwo w szkoleniu i zaliczenie egzaminu końcowego będzie honorowane m.innymi przez ARiMR?
  2. Czy ukończenie szkolenia zaliczonym pozytywnie egzaminem końcowym spełnia wszelkie wymogi tak zwanego „Wykształcenia rolniczego?
  3. Jakie są warunki przystąpienia do szkolenia?
  4. Czy trzeba mieć w domu Internet, aby się uczyć?
  5. Czy uczestnik musi być obecny w Internecie w określonych godzinach?
  6. Kiedy będzie kolejna edycja szkolenia?
  7. Czy można jeszcze zapisać się na szkolenie, które rozpoczęło się pod koniec lipca?

Na powyższe pytania udzielamy następujących odpowiedzi:

AD.1. TAK! Zaliczenie eksternistycznego egzaminu końcowego trwającego szkolenia i uzyskanie tytułu wykwalifikowany robotnik w zawodzie rolnik musi być honorowane przez ARiMR zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 listopada 2004 (Dz.U. Nr 244 z 2004) i Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 12 października 1993 r. (Dz.U. z 1993 r. Nr 103 poz. 472).

AD.2. TAK! Zaliczenie egzaminu końcowego przed PAŃSTWOWĄ KOMISJĄ SPEŁNIA WSZYSTKIE WARUNKI WYKSZTAŁCENIA ROLNICZEGO!!! Można, zatem posługiwać się pojęciem: Posiadam wykształcenie rolnicze!!!

AD.3. Aby przystąpić do szkolenia nie trzeba spełniać żadnych warunków!!! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wnieść stosowną opłatę. Po tych czynnościach następuje odblokowanie w systemie konta uczestnika szkolenia a nadany przez siebie login i hasło dostępu do platformy edukacyjnej umożliwia załogowanie się na stronach internetowych www.ise.edu.pl .

Aby przystąpić do końcowego egzaminu eksternistycznego należy przedstawić Komisji Egzaminacyjnej zaświadczenie o minimum 3-letnim stażu na gospodarstwie rolnym. Zaświadczenie takie wydać może urząd gminy. Nie trzeba być właścicielem gospodarstwa.

AD.4. Nie trzeba posiadać w domu Internetu, aby uczestniczyć w szkoleniu. Ze szkolenia można korzystać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu: np. w kawiarence internetowej. Jako ciekawostkę podamy fakt, że mamy jednego uczestnika, który uczy się przebywając w Anglii. Zapytania o uczestnictwo padają z Holandii a nawet z Australii!!!

AD.5. NIE!!! Każdy uczestnik może korzystać ze szkolenia w dowolnym czasie i nie ma obowiązku przebywania w Internecie w określonych godzinach!!! Uczyć się można w każdym momencie, kiedy jest tylko wolny czas i chęci!!!

AD.6. Kolejna edycja przewidywana jest między 15 a 26 lutym 2006 roku. Wszystko zależy od ilości uczestników!

AD.7. TAK!!! MOŻNA JESZCZE DOPISAĆ SIĘ NA TRWJĄCE OBECNIE SZKOLENIE!!! Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest już określona ilość materiału do nadrobienia.

Najwygodniejszą formą uzyskiwania dodatkowych informacji jest poczta e-mail!!! Prosimy, zatem o kierowanie wszelkich zapytań na adres: edukacja@ise.edu.pl


POWIĄZANE

20 listopada 2024 roku, w Warszawie odbyło się VI Posiedzenie Krajowej Rady Izb ...

Rolnicy blokowali przejście graniczne na granicy z Ukrainą od soboty. W szczegól...

– Przywitałem decyzję Prezydenta Bidena z dużą radością i ulgą, ponieważ uważam,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę