Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Polagra Farm 2004 – Poznańskie Perły

8 października 2004

O 15:00 nastąpi rozdanie nagród w zakresie konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Wśród wielu nagrodzonych znalazły się dwa podstawowe do życia produkty: chleb herbski i 50% nalewka żurawinowa. Dlaczego właśnie te produkty?. Jak wiemy, wśród licznych artykułów żywnościowych, chleb pełni rolę podstawową, a chleby, ciasta i ciastka zaprezentowane przez firmę z Herbów zasługują na szczególną uwagę. Łączą one tradycyjny smak, wysoką jakość i coś co ostatnio najbardziej cenimy, a mianowicie czystość ekologiczną zarówno surowca jak i finalnego produktu.
 
Zaś nalewka żurawinowa jest czymś co łączy w sobie dwie ważne cechy: raduje ducha i buduje ciało. Nazwiska zwyciężczyni w tej kategorii nie podaję specjalnie. Jak się bowiem okazało, jest to moja kuzynka, z którą nie widzieliśmy się ponad 40 lat, a że portal nie jest miejscem publicznym, powstrzymać się muszę od reklamowania tej wspaniałej osoby.

Na szczególną uwagę zasługują także niezrównane jak zawsze wędliny Mądrego, kiszonki (kapusta kwaszona z pieca i ogórki kwaszone narwiańskie) z Kruszewa nad Narwią także coś czego poza gminą Rakowem w województwie świętokrzyskim nie zna nikt. To coś nazywa się dzionie i jest produktem składającym się z jaj, mielonego mięsa, cebuli, przypraw i pieczywa macowego. Jest to potrawa tradycyjna, spożywana w Rakowie na Boże Narodzenie i Wielkanoc i żadna z Rakowianek nie wyobraża sobie świąt bez tego specjału na stole. Jak to mawiają w Rakowie: Jaja i maca siły przywraca.


POWIĄZANE

Podczas nadchodzącej 15. edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, które odbędą ...

Podczas gali wieńczącej pierwszy dzień Forum Rynku Spożywczego i Handlu uhonorow...

EIT Food już po raz siódmy organizuje warsztaty projektowania produktów żywności...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę