A_BIO_AGRO_950

Spotkanie Narodowej Rady ds. Hodowli Koni

6 listopada 2020
Spotkanie Narodowej Rady ds. Hodowli Koni
MRiRW

Ruszają prace nad planem rozwoju hodowli koni w Polsce, a także stworzeniem kompleksowego raportu o stanie hodowli wszystkich ras koni w naszym kraju.

W czwartek odbyło się zdalne spotkanie Narodowej Rady ds. Hodowli Koni, w którym uczestniczył minister Grzegorz Puda.

W trakcie obrad Rady ustalono szczegółowy zakres prac powołanych zespołów roboczych. Ich efektem będzie raport o stanie hodowli oraz plan rozwoju. Członkowie Rady podkreślali szczególną rolę hodowcy w procesie hodowlanym w spółkach nadzorowanych przez KOWR. Rada podkreśliła konieczność wsparcia przez państwo hodowli, w szczególności w procesie pozyskania dostępu do zasobów genetycznych jak i promocji rodzimej hodowli. Uczestnicy spotkania poprosili ministra o wsparcie w zakresie możliwości uzyskania dopłat do hodowli koni w Polsce.

Podczas spotkania ministrowi Grzegorzowi Pudzie towarzyszyli: pełnomocnik MRiRW do spraw hodowli koni Tomasz Chalimoniuk oraz członek zarządu Totalizatora Sportowego Bogdan Pukowiec.

 

MRiRW


POWIĄZANE

W dniach 2–4 grudnia 2025 roku w Ptak Warsaw Expo odbędą się Międzynarodowe Targ...

Wygląda na to, że Bruksela na razie spanikowała i Parlament Europejski wycofuje ...

Zarząd Tarczyński S.A. podjął decyzję o odstąpieniu od przeprowadzenia oferty pu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę