aaa_TSW_2023
CTR_2023

SMART CITIES: Future Farming udaje się z misją do Katowic.

20 lipca 2023
SMART CITIES: Future Farming udaje się z misją do Katowic.

Future Farming zaprezentuje w Polsce nowoczesne technologie dla współczesnego rolnictwa, w tym Ogród Aztecki.

Future Farming, czeska firma technologiczna, która opracowuje i produkuje technologie dla nowoczesnego rolnictwa, kontynuuje swoją misję biznesową. Po targach GreenTech w Amsterdamie, w Holandii, firma udaje się w lipcu do Polski na misję biznesową, gdzie zaprezentuje swoje inteligentne rozwiązania dla samowystarczalności żywnościowej w miastach i miejscowościach, wraz z Czech Trade oraz innymi firmami z sektora Smart Cities.

Spotkanie biznesowe w Katowicach odbędzie się w dniach 19-20 lipca i jest organizowane wspólnie przez CzechTrade Polska, Departament Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Fundusz Górnośląski SA. Celem misji jest zaprezentowanie najnowszych technologii Future Farming, w tym Ogrodu Azteckiego, przedstawicielom takich miast jak Cieszyn, Racibórz, Wodzisław Śląski, Zabrze, Katowice, Bytom, Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Częstochowa, Żory, Ruda Śląska oraz nawiązanie kontaktów biznesowych.

Zaplanowano również spotkanie z przedstawicielami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. KSSE S.A. zrzesza 540 przedsiębiorstw, które zainwestowały około 44 mld złotych i stworzyły w regionie 90 000 miejsc pracy. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa na terenie całego województwa Śląskiego oraz w 6 regionach województwa Opolskiego.

Polskie rolnictwo ma długą historię i jest jednym z najistotniejszych obszarów polskiej gospodarki. Rolnictwo odgrywa w Polsce istotną rolę ze względu na rozległe grunty rolne i korzystne warunki naturalne dla produkcji rolnej. Niemniej jednak w ostatnich latach również w Polsce na pierwszy plan wysuwają się takie kwestie, jak zmiany klimatu, ochrona środowiska, ubytek siły roboczej oraz zmiany warunków rynkowych. Polscy rolnicy starają się zatem zmodernizować swoje procedury rolnicze oraz zwiększyć wydajność i konkurencyjność sektora rolnego. To właśnie w tych obszarach Future Farming widzi szansę na nawiązanie nowych relacji handlowych, do czego nadchodząca misja biznesowa powinna znacząco się przyczynić.

 *** 

O Future Farming

Spółka Future Farming jest pionierem w budowie pionowych farm akwaponicznych w Republice Czeskiej i jednocześnie dostawcą zaawansowanych technologii dla nowoczesnego rolnictwa 4.0. Firma opracowuje, produkuje i dostarcza własne jednostki technologiczne w dziedzinach zaawansowanej akwaponiki, hydroponiki i hodowli recyrkulacyjnej ryb oraz buduje nowoczesne, zrównoważone farmy rolne pod klucz. Główne zalety technologii Future Farming to produkcja żywności bez emisji dwutlenku węgla, łatwiejsza uprawa oraz minimalny wpływ na środowisko.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Posłowie Parlamentu Europejskiego osiągnęli porozumienie polityczne z Radą w spr...

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę