Adama_15.08-30.09.2021

„Sikoreczki” wygrywają w Zachodniopomorskiem

27 lipca 2021
„Sikoreczki” wygrywają w Zachodniopomorskiem

Zwycięstwem Koła Gospodyń Wiejskich „Sikoreczki” zakończył się zachodniopomorski półfinał VI edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Uroczyste podsumowanie pierwszego etapu i wręczenie nagród laureatom odbyło się 25 lipca br. w Szczecinie podczas „Jarmarku Jakubowego”.

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 45 Kół Gospodyń Wiejskich z województwa Zachodniopomorskiego. W pracach komisji oceniającej nadesłane filmy i przepisy uczestniczyli: Magdalena Stankiewicz – dziennikarka TVP 3 Szczecin, krytyk kulinarny i konferansjer Robert Bochenko, dyrektor KOWR OT w Koszalinie Piotr Dziadul oraz Magdalena Jackiewicz – dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie. Natomiast komisję konkursową powołała Agnieszka Śpiewak, dyrektor KOWR OT w Szczecinie.  Ostatecznie po skwapliwej i rzetelnej ocenie wszystkich nadesłanych filmów jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich „Sikoreczki”. Gospodynie z miejscowości Kowańcz, w powiecie białogardzkim, ujęły jury konkursowe przygotowując swoją popisową potrawę „Topinambur na boczku”. Drugie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chmielnie za „Dębowe woreczki”, natomiast trzecie miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich „Przećminianki” w Przećminie, prezentując danie pod nazwą „Tatar ze śledzia z zapiekaną bagietką z masłem ziołowym”.

Komisja Konkursowa przyznała ponadto wyróżnienia dla Koła Gospodyń Wiejskich z Domysłowa za „Domysłowski Bigos”, KGW w Wierciszewie za „Kotlety mielone zbójnickie podane z pieczonymi ziemniakami i przystawką z kwaszonych opieniek” oraz dla KGW Wiejskich „Miłowianki” za przyrządzenie  „Kotletów z chleba z sosem grzybowym i surówką z młodej kapusty białej”.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień zachodniopomorskim laureatom konkursu „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich miało miejsce na głównej scenie podczas XII edycji „Jarmarku Jakubowego”.  Zwycięskie Koło Gospodyń Wiejskich „Sikoreczki” otrzymało dodatkowo przepustkę do udziału w wielkim finale „Bitwy Regionów”, który zostanie rozegrany 4 września br. podczas ogólnopolskich dożynek w Częstochowie.

 

KOWR


POWIĄZANE

OPZZRiOR wspólnie z posłem Jarosławem Sachajko (KUKIZ) występują w parlamencie z...

Na świecie trwa coraz większe zainteresowanie mięsem hodowanym w laboratorach. A...

Jak podaje rosyjskie stowarzyszenie mleczarskie Sojuzmoloko za swoim centrum ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę