Adama_Spyrale_1-31.05.21

Pszczoła w roli głównej … wystawa edukacyjna w Poznań City Center

5 maja 2016
Pszczoła w roli głównej … wystawa edukacyjna w Poznań City Center
Newseria Lifestyle

W najbliższy piątek (6.05) w Poznań City Center rozpoczyna się wystawa edukacyjna „Pszczoła w roli głównej …” połączona z kiermaszem produktów pszczelarskich. 

Pszczoła w roli głównej …

Czy życie pszczoły jest słodkie? Jak kiedyś wyglądały ule? Jakie są rodzaje miodów
i roślin miododajnych? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdą się na sześciu edukacyjnych wyspach, które przeniosą zwiedzających w niezwykły świat tych pracowitych owadów. Wszystkie dzieci, które odwiedzą centrum podczas trwania wystawy, będą mogły dowiedzieć się, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają te małe owady, a także, jak wyglądają hotele dla pszczołowatych oraz jakie są rodzaje uli. 7-8.05 oraz 14.05 na najmłodszych będzie czekać moc atrakcji m.in. możliwość samodzielnego zrobienia świeczki z wosku pszczelego. Dodatkowo dzieci wezmą udział w specjalnych pokazach: odsklepiania plastrów miodu, wirowania ramek czy nalewania miodu. Najmłodsi będą również mogli przebrać się za pszczoły dzięki „pszczelej przebieralni”, pomalować mega pszczołę, a także ułożyć owadzie puzzle 3D.

Nasza wystawa „Pszczoła w roli głównej …” to nie tylko możliwość poznania tych wyjątkowych owadów i ich zwyczajów, ale również okazja do doskonałej zabawy. Natomiast dla rodziców, 14 maja, przygotowaliśmy kiermasz produktów pszczelarskich -  dodaje Norbert Fijałkowski, dyrektor centrum.

Kiermasz pszczelarski lokalnych producentów

O tym, że miód koi nerwy, ma właściwości antybakteryjne, a także doskonale sprawdza się w roli kosmetyków wiadomo nie od dziś. Dlatego też, w ramach wydarzenia „Pszczoła w roli głównej…” w Poznań City Center, 14 maja, zostanie zorganizowany kiermasz lokalnych producentów miodu i wyrobów pszczelarskich. Wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzą Centrum będą mogli spróbować, a także kupić miody, świece, kosmetyki, propolis czy pyłek. Ponadto, nie zabraknie pokazów i warsztatów dla najmłodszych, podczas których będzie można podejrzeć życie pszczoły w specjalnej ramce prezentacyjnej, pooddychać zdrowotnym powietrzem z wnętrza ula oraz posmakować miodu bezpośrednio z miodarki.

 

Edukacyjna wystawa „Pszczoła w roli głównej…” odbywać się będzie od 6 do 14 maja na terenie Poznań City Center. Dodatkowo 14 maja odbędzie się  kiermasz lokalnych producentów miodów i wyrobów pszczelarskich. Wstęp jest bezpłatny.

***

Poznań City Center

Poznań City Center to tętniące życiem serce stolicy Wielkopolski. Największe centrum handlowe w regionie, które na 3 kondygnacjach, o łącznej powierzchni 60 tysięcy m kw., mieści ponad 200 lokali handlowych i użytkowych oraz 30 restauracji i kawiarni. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów jest 1500 miejsc parkingowych (1. godzina parkowania gratis) oraz specjalny parking dla rowerzystów. Centrum posiada bezpośrednie połączenie z dworcem kolejowym i autobusowym.

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

O możliwościach wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie roz...

W dniu 14 czerwca br. przedstawiciel OT KOWR Rzeszów uczestniczył w pracach jury...

13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę