Adama_Spyrale_1-31.05.21

PSL: kolejna odsłona akcji #SamiSwoi nt. pensji działaczy PiS związanych ze spółkami SP

23 kwietnia 2018
PSL: kolejna odsłona akcji #SamiSwoi nt. pensji działaczy PiS związanych ze spółkami SP

W ramach kolejnej odsłony internetowej akcji "Sami Swoi" młodzi działacze PSL zapowiedzieli publikacje informacji o pensjach samorządowców PiS związanych ze spółkami skarbu państwa na Dolnym Śląsku.

Pierwsza odsłona inicjatywy "Sami Swoi" autorstwa Forum Młodych Ludowców miała miejsce w minioną sobotę, w czasie, gdy obradowała konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy. Na internetowym profilu PSL na Twitterze opublikowano grafiki z wizerunkami i nazwiskami samorządowców PiS z różnych części Polski, oraz z informacjami o kwotach jakie "przytulili" z budżetu państwa. Ilustracje podpisane były hasztagami "PolskaJestJedna" oraz "SamiSwoi".

Szef młodzieżówki PSL, pomysłodawca akcji Miłosz Motyka powiedział w piątek PAP, że celem kolejnej odsłony akcji jest pokazanie "jak mocno PiS jest zakorzeniony w spółkach skarbu państwa na Dolnym Śląsku". Podkreślił, że "KGHM jest jedną ze spółek, która ma bardzo dużo oddziałów i w każdym z nich jest zatrudniony radny PiS".

"Tak jak politycy PiS, którzy zapowiadali objazd po Polsce, my również zapraszamy państwa na wycieczkę po Polsce śladami tzw. +dobrej zmiany+" - powiedział na konferencji w Sejmie rzecznik PSL Jakub Stefaniak. Podkreślił, że PSL działa w trosce o lokalną Polskę. "My kochamy małe ojczyzny, a PiS najwidoczniej kocha duże kwoty" - ocenił.

Emil Sawicki z Forum Młodych Ludowców argumentował, że "rząd co prawda zwaloryzował emerytury, ale tylko o 5 zł, natomiast dorobkiewicze z PiS zyskują po kilkaset tysięcy rocznie, czasami nawet są to milionowe dodatkowe przychody". "Dziś startujemy z samorządowcami z Dolnego Śląska" - zapowiedział.

"W momencie, gdy prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił na konwencji, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy, my publikowaliśmy kolejne grafiki, kolejne osoby, które dzięki temu mechanizmowi dorabiają sobie niemałe pieniądze" - wskazał Sawicki.

 

Kalina Kazimierczak-Nafady (PAP)


POWIĄZANE

Jak wynika z badań Kantar co czwarty (25%) Polak jadł truskawki w kwietniu. To z...

AGROunia kolejny raz wysłała pismo do premiera, by w podziale pieniędzy z fundus...

Rada - 29 kwietnia 2021 roku - przyjęła decyzję w sprawie zawarcia ze Zjednoczon...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę