Lepsza komunikacja ciągnika z opryskiwaczem zaczepianym dzięki sterowaniu bezkontaktowym

14 lutego 2022
Lepsza komunikacja ciągnika z opryskiwaczem zaczepianym dzięki sterowaniu bezkontaktowym

Dotychczasowe połączenie w zakresie kierowania między ciągnikiem a opryskiwaczem zaczepianym John Deere oparte było o rozwiązanie mechaniczne. Połączone maszyny lokalizowały się wzajemnie dzięki specjalnemu cięgnu zamontowanego w tyle ciągnika, a wykrywane przez czujnik z opryskiwacza.

Nowy system sterowania bezkontaktowego wykorzystuje czujnik położenia/kąta przednich kół ciągnika John Deere przygotowanego do funkcji AutoTrac, aby umożliwić opryskiwaczowi poruszanie się po tym samym torze co koła ciągnika. W tym przypadku, zamiast sygnału reaktywnego (wykrywanie za pomocą czujnika i cięgna z połączeniem mechanicznym), jest to system proaktywny, który proporcjonalnie steruje układem kierowania opryskiwacza. Tym samym maszynami można sterować bez żadnych mechanicznych połączeń między opryskiwaczem a ciągnikiem.

– Nowy koncept dotyczy opryskiwaczy zaczepianych serii 700 i 900. Aby móc korzystać ze sterowania bezkontaktowego, ciągniki muszą spełniać wymogi normy ISOBUS. W praktyce dla użytkowników oznacza to znacznie sprawniejsze przygotowanie do pracy i podążanie opryskiwacza dokładnie po śladach ciągnika, czyli jeszcze bardziej precyzyjną pracę – mówi Karol Zgierski, specjalista ds. produktu w John Deere Polska.

Jednocześnie jeśli klient korzysta z mieszanej floty ciągników, nadal wymagane może być połączenie mechaniczne między ciągnikiem a opryskiwaczem w celu sterowania układem kierowania opryskiwacza.

 

Biuro prasowe John Deere Polska


POWIĄZANE

Dzięki niższemu ciśnieniu w oponach można uzyskać lepszą efektywność pracy ciągn...

Remigiusz Okraska bije po głowie hiperkapitalistyczną nową lewicę cytatami z Geo...

To koniec rynku e-commerce, jaki znamy. Swoją działalność w Polsce właśnie zaina...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę