aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Lekarze Weterynarii odpowiadają Annie Gembickiej

22 listopada 2022
Lekarze Weterynarii odpowiadają Annie Gembickiej

 

Z Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej otrzymaliśmy oświadczenie w sprawie wywiadu udzielonego przez wiceminister rolnictwa Annę Gembicką stacji RMF FM.

A oto jego treść

 

OŚWIADCZENIE
W SPRAWIE WYWIADU UDZIELONEGO PRZEZ
WICEMINISTER ANNĘ GEMBICKĄ STACJI RMF FM

Wiceminister Anna Gembicka podczas wywiadu udzielonego stacji RMF FM stwierdziła, że MRiRW sprzeciwia się podniesieniu stawek wynagrodzenia dla urzędowych lekarzy weterynarii ponieważ sprzeciwiają się temu rolnicy.

– Wyższe stawki dla weterynarzy to wyższe koszty dla rolników. Odpowiadamy na głosy rolników – powiedziała, cytowana przez RMF FM Wiceminister A. Gembicka.

Pani Wiceminister Anna Gembicka albo zupełnie nie orientuje się w zasadach organizacji nadzoru weterynaryjnego w Polsce, albo świadomie wprowadza opinię publiczną w błąd. Wynagrodzenia dla urzędowych lekarzy weterynarii w żaden sposób nie są powiązane z opłatami, które za nadzór weterynaryjny muszą uiszczać rolnicy i producenci żywności.

Pieniądze za nadzór wędrują bowiem bezpośrednio do budżetu państwa. Z kolei z budżetu państwa wypłacane są wynagrodzenia dla urzędowych lekarzy weterynarii, zresztą w znacznie niższej wysokości niż opłaty. Zwracamy także uwagę, że stawki opłat dla rolników i producentów zostały w ostatnim czasie znacznie podniesione, niestety nie przełożyło się to na zwiększenie wynagrodzeń dla urzędowych lekarzy weterynarii.

Nieodpowiedzialne wypowiedzi traktujemy jako próbę skłócenia lekarzy weterynarii i rolników, od których współpracy zależy jakość i bezpieczeństwo polskiej żywności oraz sukces eksportu produktów rolno-spożywczych. Oczekujemy, że Ministerstwo Rolnictwa sprostuje nieprawdziwe wypowiedzi i zaprzestanie wprowadzania opinii publicznej w błąd.

Z poważaniem,

lek. wet. Marek Mastalerek

Prezes Krajowej Rady
Lekarsko-Weterynaryjnej


oryginalne oświadczenie znajduje się tutaj


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę