Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

IV Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich w Tomaszowie Maz.

26 lutego 2021
IV Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich w Tomaszowie Maz.

W dniu 15 lutego br. w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się wręczenie nagród w IV Regionalnym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich w Tomaszowie Mazowieckim.

Partnerem wydarzenia, którego  głównym celem była integracja środowiska wiejskiego i miejskiego  w województwie łódzkim oraz popularyzowanie dziedzictwa kulturowego był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT Łódź.

Oficjalne otwarcie Turnieju i pierwsza prezentacja biorących w nim udział KGW i KGM nastąpiła 25 listopada, na Facebook ’u Powiatowego Centrum Animacji Społecznej oraz na stronach internetowych PCAS-u i Starostwa powiatowego: www.pcastm.pl oraz www.powiat-tomaszowski.pl.

Na stronach tych  można było śledzić zmagania uczestników Turnieju. W wydarzeniu udział wzięło 11 zespołów, które rywalizowały w takich konkurencjach jak: kulinarnej, modowej, edukacyjnej, artystycznej oraz w  teście z wiedzy o bezpieczeństwie. O zwycięstwie decydowało jury oraz  widzowie do których należało aż 50 procent głosów.

Grand Prix turnieju zdobyło koło Romanówka-Stefanówka z gminy Rozprza w powiecie piotrkowskim, w kategorii kulinarnej zwyciężyło KGW z Grabic w gminie Cielądz w powiecie rawskim, w edukacyjnej KGW Baby z gminy Moszczenica w powiecie piotrkowskim, w modowej KGW Krosnowa z gminy Słupia w powiecie skierniewickim, a w artystycznej KGM Tomaszów Maz. w powiecie tomaszowskim.

Natomiast w teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi bezkonkurencyjne okazały się członkinie KGW Tresta z powiatu tomaszowskiego.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa  OT Łódź reprezentowali Dyrektor Janusz Ciesielski oraz Zastępca Dyrektora Marek Sarwa.

 

KOWR


POWIĄZANE

Odpowiadając na wystąpienie Zarządu KRIR, dotyczące środków ochrony roślin i wyc...

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych w dniu 24 marca 2021 ...

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne w ramach przeglądu unijnej p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę