aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

UWAGA! GUS prowadzi bardzo ważne badanie pogłowia świń

6 czerwca 2023
UWAGA! GUS prowadzi bardzo ważne badanie pogłowia świń

 

Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. na terenie całej Polski zostaną przeprowadzone badania ankietowe: Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych, formularz R-SGR oraz Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego, formularz R-ZW-S.

Celem badania Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnychjest dostarczenie informacji pozwalającej na dokonanie analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych oraz ich wieloprzekrojowej charakterystyki. 

Badanie dostarcza wielo-przekrojowych informacji o strukturze gospodarstw rolnych na potrzeby Wspólnej Polityki Rolnej oraz innych polityk unijnych i krajowych. Dane z badania stanowią jedno z podstawowych źródeł danych do określenia wielkości środków przeznaczanych z budżetu Unii Europejskiej i budżetu krajowego na wsparcie polskiego rolnictwa. Badanie jest przeprowadzane obowiązkowo we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Zakres zbieranych informacji:
użytkowanie gruntów,

sady

powierzchnia zasiewów,

metody uprawy,

nawadnianie,

zwierzętagospodarskie,

nawożenie,

ochronaroślin,

ciągniki,maszynyi urządzeniarolnicze,

działalność gospodarcza,

strukturadochodów gospodarstwa domowegoz użytkownikiem gospodarstwa indywidual-
nego,

aktywność ekonomiczna.

Z kolei Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego ukierunkowane jest na uzyskanie informacji o pogłowiu świń oraz produkcji żywca wieprzowego w danym okresie sprawozdawczym oraz o kwartalnych cenach zakupu i dzierżawy ziemi rolnej.

Samospisu można dokonać od 1 od 16 czerwca 2023 r. przy pomocy formularza dostępnego na stronie: badaniarolne2023.stat.gov.pl 

Użytkownicy znajdą tu najważniejsze informacje na temat m.in.:aktualnie realizowanych przez GUS badań ankietowych,ochrondanych zbieranych podczas wywiadów oraz sposobów weryfikacji tożsamości ankieterów statystycznych - pracowników  urzędów  statystycznych.

Opublikowana strona jest odpowiedzią na pytania najczęściej zadawane przez respondentów, ułatwiproces poszukiwania informacji w zakresie badań ankietowych, a także uwierzytelnipracę Głównego Urzędu Statystycznego w czasach szerzącej się dezinformacji.

Zachęcamy do odwiedzenia nowejstrony internetowej oraz udziału w badaniach.

Pomóż nam zebrać rzetelne informacje, z których w przyszłości będziesz mógł skorzystać!

 Więcej informacji na temat badań ankietowych z zakresu rolnictwa znajduje się pod adresem: stat.gov.pl/aktualnosci/wez-udzial-w-badaniu-gus-i-zmieniaj-polskie-rolnictwo,491,1.html oraz na stronie internetowej dedykowanej badaniom ankietowym: badania-ankietowe.stat.gov.pl

komunikat znajduje się TUTAJ

oprac. e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

W dniu 2 lipca br. odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Zboża” Copa-Cogeca, w ...

Pierwsze oświadczenie Ursuli von der Leyen do nowego Parlamentu Europejskiego - ...

W czasie wakacji sklepy mogą przerzucić na swoich klientów całość odmrożonego w ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę