MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Witaj szkoło

2 września 2002

Dzisiaj 6,5 mln uczniów rozpoczyna rok szkolny. Dla prawie 430 tys. dzieci będzie to pierwszy rok nauki. Policja i kuratoria zapowiadają akcję antynarkotykową w szkołach.

Swoją działalność rozpoczynają szkoły ponadgimnazjalne: 3-letnie licea ogólnokształcące i licea profilowane, 4-letnie technika oraz 2- i 3-letnie zasadnicze szkoły zawodowe, po których możliwa będzie dalsza nauka w liceum lub technikum uzupełniającym.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policja i kuratoria będą razem prowadzić akcję antynarkotykową. Będziemy prowadzić przede wszystkim działania profilaktyczne, by uświadomić młodzież, jakie jest to niebezpieczne – mówi komisarz Andrzej Matejuk z wrocławskiej policji. 

Kalendarz roku szkolnego 2002-2003 przewiduje dwie przerwy świąteczne: zimową (na Boże Narodzenie) od 23 do 31 grudnia i wiosenną (na Wielkanoc) od 17 do 22 kwietnia.

Dwutygodniowe ferie zimowe przewidziane są w trzech terminach:

- od 20 do 31 stycznia wypoczywać będą uczniowie z woj. lubuskiego i podlaskiego,

- od 27 stycznia do 7 lutego - z woj. lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, małopolskiego, opolskiego, pomorskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego,

- od 3 do 14 lutego - z woj. dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego.

W przyszłym roku szkolnym egzaminy dojrzałości będą przeprowadzane obligatoryjnie tylko według starych zasad.  Pisemna matura odbędzie się 6 i 7 maja (8 maja egzamin z języka ojczystego zdawać mogą maturzyści należący do mniejszości narodowych). Ustne egzaminy powinny zostać zakończone do 10 czerwca.

Dla tych, którzy nie zdali nowej matury w roku szkolnym 2001-2002 lub chcą poprawić jej wyniki, Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła terminy: część zewnętrzna (pisemna) egzaminu - od 7 do 21 stycznia lub od 6 do 17 maja, część wewnętrzna (ustna) - od 13 do 25 stycznia lub od 12 do 24 maja.

Uczniowie VI klas szkół podstawowych będą pisali ogólnopolski sprawdzian 8 kwietnia. Drugi termin egzaminu dla uczniów, którzy z powodu choroby lub przyczyn losowych nie będą w stanie przystąpić w tym terminie do sprawdzianu to 24 czerwca.

Uczniowie III klas szkół gimnazjalnych 8 i 9 maja zdawać będą egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia będą pisać humanistyczną część egzaminu, drugiego - matematyczno-przyrodniczą. Dodatkowe terminy egzaminu gimnazjalnego dla uczniów klas trzecich, którzy z przyczyn losowych nie będą mogli napisać go w maju, to 24 i 25 czerwca.

Rok szkolny 2002-2003 zakończy się 20 czerwca. Maturzyści zakończą rok szkolny 25 kwietnia.


POWIĄZANE

Złoty Medal Chemii 2024 otrzymał Jan Kachnowicz z Wydziału Chemii na Uniwersytec...

5 sposobów na zbudowanie zdrowej relacji z jedzeniem u dorosłych i dzieci według...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę