Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Wirtualna nauka

23 sierpnia 2004

Coraz więcej polskich uczelni proponuje naukę przez internet, co jest ciekawą propozycją, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych.

Wirtualne studia stają się coraz bardziej dostępne. Ta forma nauczania (tzw. e-learning) powstała w USA, gdzie w 1998 r. skorzystało z niej 500 tys. osób, a w 2002 r. ponad 2 mln. Wykorzystanie internetu dla celów edukacyjnych daje nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy; cena takich studiów jest średnio o połowę niższa od studiów stacjonarnych.

Polskie szkoły wyższe oferują naukę w tej formie na studiach podyplomowych. Jako pierwszy wprowadził je w 2003 r. Uniwersytet Warszawski. Godzinowy wymiar przedmiotów jest prawie taki sam, jak podczas studiów podyplomowych prowadzonych metodą tradycyjną. Większość uczelni oferujących taką formę kształcenia ma w swoim programie jednodniowe konsultacje i kilkudniowe zjazdy, w czasie których studenci wykorzystują uzyskaną wiedzę w praktyce (na ćwiczeniach).

Nauka każdego przedmiotu kończy się egzaminem składanym w trakcie tradycyjnej sesji egzaminacyjnej. Organizatorzy twierdzą, że studenci kończący studia podyplomowe w systemie e-learning uzyskują wiedzę i dyplom nie różniący się niczym od dyplomu słuchaczy studiów tradycyjnych.


POWIĄZANE

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit Mikroorganizmy zamieszkują z...

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ulega zmian...

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Opakowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę