A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

EDP uruchamia Energy Starter 2022

9 września 2022
EDP uruchamia Energy Starter 2022

Energy Starter to program promujący innowacyjne inicjatywy w sektorze energetycznym Po uruchomieniu pierwszego modułu w maju, EDP rozpoczyna teraz drugą fazę wspólnego programu, którego celem jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej i zielonego wodoru dla globalnej transformacji energetycznej.

 

Zgłoszenia dla startupów są otwarte do 30 września.

Spółka EDP uruchomiła drugi moduł Energy Starter 2022, wspólnego programu innowacji stworzonego z misją wprowadzenia startupów i szybko rozwijających się firm technologicznych (scaleupów) do grona specjalistów EDP. Program ten, którego pierwszy moduł odbył się już w maju był poświęcony Sieciom Energetycznym Przyszłości. Ma on na celu przyspieszenie rozwoju innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do transformacji energetycznej.

W drugiej fazie tej edycji swoje wnioski mogą zgłaszać projekty z innowacyjnymi rozwiązaniami, które można zastosować do różnych źródeł energii odnawialnej. W tych technologiach EDP jest światowym liderem, z zainstalowanymi około 20 GW mocy i celem jej podwojenia do 2025 roku. Startupy mogą również zaprezentować rozwiązania, które przyczyniają się do rozwoju zielonego wodoru - szybko rozwijającej się technologii, w której EDP ma również swój znaczący udział. M.in. w tym obszarze EDP zamierza inwestować w projekty gwarantujące dodatkowe 1,5 GW mocy do 2030 roku.

Dzięki trzyetapowemu podejściu, 7 edycja Energy Starter skupiła się na kluczowych obszarach w temacie transformacji energetycznej. Pierwszy moduł koncentrował się na sieciach energetycznych przyszłości i miał na celu wykorzystanie infrastruktury sieci dystrybucji energii za pomocą innowacyjnych rozwiązań. W 2023 roku trzeci i ostatni moduł tej edycji skupi się na rozwiązaniach, które mogą wspomóc proces dekarbonizacji.

Zgłoszenia do drugiego etapu można składać do 30 września na stronie internetowej programu. https://theenergystarter.com/

Po procesie ewaluacji projektów wyłonieni wezmą udział w bootcampie w Houston w Stanach Zjednoczonych, gdzie wraz ze specjalistami EDP i EDP Renewables będą mogli rozwijać swoje pomysły i pracować nad projektami pilotażowymi. Na tym etapie będą mieli również dostęp do szerokiego grona mentorów i ekspertów, którzy pomogą im w rozwoju pomysłów. Pod koniec tej edycji Energy Starter, startupy będą miały okazję przetestować swoje rozwiązania w sektorze energetycznym, we współpracy z EDP, w różnych krajach, w których grupa jest obecna.

W ciągu sześciu edycji w Energy Starter wzięło udział ponad 150 startupów, które zrealizowały ponad 80 projektów. W ostatniej edycji do programu wpłynęło ponad 700 zgłoszeń.

Opracowywanie i znajdowanie innowacyjnych rozwiązań dla sektora energetycznego jest filarem grupy EDP, która zamierza zainwestować miliard euro w innowacje do 2025 roku. EDP posiada zespoły zajmujące się Startup Engagement i Ventures na niektórych swoich głównych rynkach.

***

O EDPR

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest czwartym pod względem wielkości producentem energii odnawialnej na świecie, obecnym na 26 rynkach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Główna siedziba EDPR znajduje się w Madrycie; ponadto spółka prowadzi biura regionalne w Houston, São Paulo i w Singapurze oraz dysponuje najwyższej klasy aktywami i zdolnością operacyjną lidera rynkowego w branży energetyki odnawialnej. Wśród aktywów spółki znajdują się lądowe farmy wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne na skalę przemysłową oraz rozproszone, morskie farmy wiatrowe (realizowane w ramach OW – joint venture, w którym EDPR ma połowę udziałów) oraz technologie wspierające rozwiązania odnawialne, w tym akumulatory i zielony wodór.

Zorientowana na pracowników polityka EDPR zaowocowała przyznaniem spółce wyróżnień Top Workplace 2022 w USA i Top Employer 2022 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Polsce) oraz w Brazylii, a także umieszczeniem jej na prestiżowym Bloomberg Gender Equality Index.

EDPR należy do EDP (Euronext: EDP), lidera transformacji energetycznej, który przywiązuje szczególną wagę do dekarbonizacji. Oprócz silnej obecności w branży odnawialnych źródeł energii (za sprawą EDPR i projektów z zakresu hydroenergetyki), EDP ma zintegrowaną obecność na rynku usług komunalnych w Portugalii, Hiszpanii i Brazylii, w tym w obszarze sieci energetycznych, rozwiązań dla klientów i zarządzania energią.

źródło: Corporate Communication EDPR


POWIĄZANE

Nowoczesne rolnictwo to wielka szansa dla polskich wsi. Dzięki modernizacji gosp...

Chociaż niektórzy mogą uważać, że wino „zero procent” to wręcz szatański pomysł,...

Rozpoczął się kolejny sezon uprawy kukurydzy. Warunki pogodowe, podobnie jak w l...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę