aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Czy ktoś się o nas upomni?

22 listopada 2022
Czy ktoś się o nas upomni?

Proszę nie zostawiajcie nas samych, bo już dość jesteśmy osamotnieni w życiu codziennym - apelowała pani Karolina, w związku z wykluczeniem samotnych rolników z możliwości otrzymania pomocy suszowej.

Apel ten został wysłuchany przez Związek Zawodowy Rolnictwa "Korona" reprezentowany przez Alinę Ojdanę i przez Daniela Alain Korony - byłego prezesa Elewarru. 21 listopada wystąpili do Prezesa Rady Ministrów o wprowadzenie zmian do projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187, z późn. zm) (wnioskodawca Minister Rolnictwa, RD 631 z 18 listopada 2022 roku) polegających na wykreśleniu przepisu ograniczające pomoc do rodzin czyli osób w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące, oraz o wydłużenie terminu na złożenie wniosków do 15 grudnia.

Nie rozumiemy przyczyn dyskryminacji osób samotnych. Twierdzenie o socjalnym charakterze pomocy jest o tyle niezasadne, że po pierwsze jest to pomoc związana z suszą, a po drugie w przypadku pomocy socjalnej jedynym kryterium powinno być poziom dochodu. Naszym zdaniem obowiązujący dotychczas zapis narusza zasadę sprawiedliwości społecznej wynikającej z art.2 konstytucji oraz równości wobec prawa, wynikającej z art.32 konstytucji RP - czytamy w wystąpieniu.

Ponadto wnioskodawcy proponują przedłużeniu terminu do 15 grudnia, gdyż nowelizacje co kilka dni rozporządzenia rady ministrów stawia rząd pod względem wizerunkowym w negatywnym świetle.

--


POWIĄZANE

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu ukraińskiemu koncernowi medialnemu Suspl...

-A przecież nasze propozycje ustaw, gdybyśmy mieli wsparcie rządu jako związki z...

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę