aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Chiny kupują zboża na potęgę

6 grudnia 2023
Chiny kupują zboża na potęgę

W ostatnich latach Chiny były największym odbiorcą pszenicy w Stanach Zjednoczonych. Chiny dokonały największego zakupu amerykańskiej pszenicy od co najmniej 2020 roku, kupując 440 000 ton zboża, potwierdził USDA.

Sprzedaż pomaga również zmniejszyć zaległości w eksporcie amerykańskiej pszenicy, który według prognoz Departamentu Rolnictwa USA w roku gospodarczym 2023/24, który rozpocznie się 1 czerwca, spadnie do najniższego poziomu od 52 lat.

Sprzedaż jest ostatnią z serii chińskich zakupów amerykańskiej miękkiej czerwonej pszenicy ozimej, która rozpoczęła się 3 października, kiedy USDA potwierdziła sprzedaż do Chin 220 000 ton, następnie 181 000 ton ogłoszono 13 października i kolejne 110 000 ton 22 listopada.

Terminal francuski potwierdził dostawę pszenicy do Chin- podało World-Grain.

Nord Cereales spodziewa się rozpocząć załadunek pszenicy przeznaczonej do Chin z terminalu zbożowego we francuskim porcie w Dunkierce pomimo pogłosek o opóźnieniach ze strony chińskich nabywców, podał Reuters, cytując Joela Ratela, dyrektora generalnego firmy.

Grudniowe załadunki zostały potwierdzone, a Nord Cereales spodziewa się w tym miesiącu zgodnie z harmonogramem wysłać do Chin około 250 000 ton, powiedział Ratel przed dorocznym spotkaniem firmy, które odbędzie się 1 grudnia.

Chiny stały się ważnym kierunkiem eksportu dla Francji, największego producenta zbóż w Unii Europejskiej. Pogłoski, że kilka dostaw francuskiej pszenicy, które miały zostać załadowane do Chin w tym miesiącu, zostało opóźnionych do marca, przyczyniły się do tego, że na początku ubiegłego tygodnia europejskie ceny osiągnęły najniższy poziom od dwóch lat.

Szacuje się, że Chiny zarezerwowały od 2 do 2,5 miliona ton francuskiej pszenicy spożywczej na wysyłkę w okresie od grudnia do marca. Oczekuje się, że statki będą również załadowywane w Rouen w Normandii i La Palis na francuskim wybrzeżu Atlantyku.

Nord Cereales spodziewa się załadować do Chin od 800 000 do 1 miliona ton pszenicy w okresie od grudnia do marca, chociaż eksporterzy muszą jeszcze potwierdzić ustalenia dotyczące dostaw w kolejnych miesiącach, powiedział Ratel.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę