Ptak_Waw_CTR_2024

Złoty umocnił się po danych bilansu płatniczego

15 lipca 2013
W piątek PLN umocnił się wyraźnie po danych dot. bilansu płatniczego. W najbliższych dniach powinien być kwotowany poniżej poziomu 4,30/euro.
Sentyment na rynku w średnim terminie będzie się poprawiał. Na rynku długu utrzymuje się wakacyjny nastrój - oceniają dilerzy.
"W tej chwili widać perspektywę do umacniania się złotego. Wydaje mi się, że EUR/PLN będzie w najbliższych dniach przy niskiej płynności poniżej poziomu 4,30" - skomentował dla PAP diler PLN Banku Polskiej Spółdzielczości Maciej Romanowski.
"W nadchodzącym tygodniu czekamy na informacje dotyczące inflacji CPI, wpływ będą też miały dane z Europy, ale generalnie gramy na umocnienie złotego" - dodał.
W poniedziałek GUS poda dane dotyczące inflacji mierzonej CPI za czerwiec.
"Przebicie poziomu 4,26 względem euro otwierałoby drogę do dalszego umocnienia się złotego" - powiedział Romanowski.
"Dzisiejsza sesja przebiegała wyjątkowo spokojnie, złoty wyraźnie umocnił się po publikacji danych dotyczących bilansu płatniczego" - dodał.
Jak podał w piątek NBP, nadwyżka w obrotach bieżących w maju wyniosła 574 mln euro wobec 85 mln euro deficytu oczekiwanego przez ekonomistów.
"W średnim terminie sentyment dla złotego na rynku będzie się poprawiał" - powiedział Romanowski.
NA RYNKU DŁUGU OBSERWOWANA ZMNIEJSZONA PŁYNNOŚĆ
"Na rynku długu utrzymuje się wakacyjny nastrój, obserwujemy niewielkie obroty. Wydaje mi się, że ta zmniejszona płynność powinna się utrzymać" - powiedział PAP diler SPW banku PKO BP Maciej Popiel.
"W przyszłym tygodniu czekają nas informacje dotyczące inflacji, ale w związku ze zdecydowanym stanowiskiem RPP, które wyraził na konferencji prasowej prezes Belka, nie powinniśmy spodziewać się +fajerwerków+" - dodał.
W środę, 3 lipca, Rada Polityki Pieniężnej po obniżce stóp procentowych o 25 pb zaznaczyła w komunikacie, że uznaje cykl luzowania polityki monetarnej za zakończony.
"Ostatnie kilka dni upłynęło pod znakiem konsolidacji w dosyć szerokim paśmie, jednak polski dług zachowywał się gorzej niż rynki zagraniczne. Zyskujemy relatywnie mniej niż obligacje amerykańskie i niemieckie" - powiedział Popiel.




POWIĄZANE

18 lat edukacji konsumenckiej ✿ współpraca z placówkami naukowymi ✿ promowanie  ...

W piątek na Rządowym Centrum Legislacji opublikowano projekty ustaw: o rejestrow...

W październiku odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Miód” Copa-Cogeca, w który...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę