Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Złoty umocnił się po danych bilansu płatniczego

15 lipca 2013
W piątek PLN umocnił się wyraźnie po danych dot. bilansu płatniczego. W najbliższych dniach powinien być kwotowany poniżej poziomu 4,30/euro.
Sentyment na rynku w średnim terminie będzie się poprawiał. Na rynku długu utrzymuje się wakacyjny nastrój - oceniają dilerzy.
"W tej chwili widać perspektywę do umacniania się złotego. Wydaje mi się, że EUR/PLN będzie w najbliższych dniach przy niskiej płynności poniżej poziomu 4,30" - skomentował dla PAP diler PLN Banku Polskiej Spółdzielczości Maciej Romanowski.
"W nadchodzącym tygodniu czekamy na informacje dotyczące inflacji CPI, wpływ będą też miały dane z Europy, ale generalnie gramy na umocnienie złotego" - dodał.
W poniedziałek GUS poda dane dotyczące inflacji mierzonej CPI za czerwiec.
"Przebicie poziomu 4,26 względem euro otwierałoby drogę do dalszego umocnienia się złotego" - powiedział Romanowski.
"Dzisiejsza sesja przebiegała wyjątkowo spokojnie, złoty wyraźnie umocnił się po publikacji danych dotyczących bilansu płatniczego" - dodał.
Jak podał w piątek NBP, nadwyżka w obrotach bieżących w maju wyniosła 574 mln euro wobec 85 mln euro deficytu oczekiwanego przez ekonomistów.
"W średnim terminie sentyment dla złotego na rynku będzie się poprawiał" - powiedział Romanowski.
NA RYNKU DŁUGU OBSERWOWANA ZMNIEJSZONA PŁYNNOŚĆ
"Na rynku długu utrzymuje się wakacyjny nastrój, obserwujemy niewielkie obroty. Wydaje mi się, że ta zmniejszona płynność powinna się utrzymać" - powiedział PAP diler SPW banku PKO BP Maciej Popiel.
"W przyszłym tygodniu czekają nas informacje dotyczące inflacji, ale w związku ze zdecydowanym stanowiskiem RPP, które wyraził na konferencji prasowej prezes Belka, nie powinniśmy spodziewać się +fajerwerków+" - dodał.
W środę, 3 lipca, Rada Polityki Pieniężnej po obniżce stóp procentowych o 25 pb zaznaczyła w komunikacie, że uznaje cykl luzowania polityki monetarnej za zakończony.
"Ostatnie kilka dni upłynęło pod znakiem konsolidacji w dosyć szerokim paśmie, jednak polski dług zachowywał się gorzej niż rynki zagraniczne. Zyskujemy relatywnie mniej niż obligacje amerykańskie i niemieckie" - powiedział Popiel.




POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę