biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Świat jaki lubisz

3 grudnia 2015
W piątek  17 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie europejska komisarz ds. działań w dziedzinie klimatu weźmie udział w otwartej konferencji „Wizje świata, jaki lubisz: Przechodzenie na gospodarkę niskoemisyjną w Polsce”.
Jak zapowiada Komisja Europejska  komisarz ds. działań w dziedzinie klimatu Connie Hedegaard otwiera serię wydarzeń publicznych, aby zaangażować Europejczyków w debatę na temat zmian klimatu oraz zachęcić do podjęcia indywidualnych działań mogących je ograniczyć.
W ciągu najbliższych dwóch miesięcy komisarz Hedegaard weźmie udział w spotkaniach z obywatelami, przedstawicielami przedsiębiorstw i władz w pięciu krajach Europy Południowo-Wschodniej. Uczestnicy tych rozmów wspólnie zastanowią się, w jaki sposób można przyśpieszyć działania ograniczające zmiany klimatu.
Kraje objęte tą inicjatywą to Portugalia i Włochy w południowej części Europy oraz Polska, Bułgaria i Litwa w jej wschodniej części. Wszystkie te państwa charakteryzuje rosnąca troska opinii publicznej o klimat i zachodzące w nim zmiany, natomiast możliwości ograniczenia szkodliwych emisji dzięki indywidualnym działaniom mieszkańców są tam większe niż w innych krajach europejskich.
Zapowiedziane spotkania odbędą się w ramach prowadzonej przez Komisję ogólnoeuropejskiej kampanii informacyjnej ,,Świat, jaki lubisz. Klimat, który Ci odpowiada’’. Wiodącym tematem kampanii jest olbrzymi, niewykorzystany potencjał ograniczenia emisji dwutlenku węgla poprzez zmiany w zachowaniu mieszkańców.


POWIĄZANE

Miód coraz rzadziej kojarzony jest wyłącznie z tradycją i domową spiżarnią. Staj...

Raporty PPR – Analiza Polityczna Ursula von der Leyen na zakręcie historii? Głos...

„Raporty PPR – AgroEksport: Rosja 2024/25"  W lipcu 2025 roku obserwujemy wyraźn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę