A_BIO_AGRO_950

Składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników bez zmian

27 sierpnia 2013
W ramach konsultacji społecznych  projektu ustawy o zmianie ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za lata 2012 i 2013  samorząd rolniczy  nie zgłosił uwag dotyczących treści proponowanych zmian, gdyż przedłużają one obecnie obowiązujące przepisy na kolejny rok.
Izby rolnicze postulują jedynie  o określenie maksymalnej wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jej wysokość zdaniem samorządu rolniczego  nie powinna być wyższa niż dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą i wynosić maksymalnie 109,05 zł kwartalnie. Ponadto ich zdaniem  konieczne jest jasne sprecyzowanie wysokości naliczania składki w przypadku gospodarstwa będącego współwłasnością.
Jak podkreśla Krajowa Rada Izb Rolniczych problem dotyczy współwłasności małżonków, członków rodziny, współwłasności wspólnego użytkowania ziemi itp.  w ocenie KRIR aby uniknąć sytuacji, gdy każdy z współwłaścicieli płaci składkę od całej wspólnej powierzchni, wysokość składki powinna być określana proporcjonalnie do części współwłasności.




POWIĄZANE

Pan Grzeogorza Jedamski, rolnik emeryt od kilku lat zabiego o sprawiedliwą wysok...

Chaber bławatek (Centaurea cyanus L.), nazywany potocznie bławatkiem, to jeden z...

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Centrum Kontroli i Prewencji...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę