OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Potrzebna jest szybka decyzja w sprawie WPR

3 grudnia 2015
Copa-Cogeca z zadowoleniem przyjęła podjęcie  przez euro - deputowanych 13 marca podczas sesji plenarnej w Strasburgu  szybkiej decyzji odnośnie przyznania Parlamentowi Europejskiemu mandatu do negocjacji  i apeluje do europosłów, ministrów rolnictwa UE i Komisji Europejskiej o podjęcie ostatecznej decyzji do czerwca bieżącego roku.
Zdaniem Copa – Cogeca jest to konieczne by skończyć z niepewnością, z którą zmagają się rolnicy i spółdzielnie rolnicze, tak aby mogli oni kontynuować produkcję i prowadzić inwestycje.
Jak podkreśla Gerd Sonnleitner, przewodniczący Copa  decyzja ta   stanowi solidny punkt wyjścia dla dalszej pracy i jest krokiem naprzód w unijnym procesie decyzyjnym.
Europejskie rolnictwo w znaczny sposób przyczynia się do wzrostu i zatrudnienia w UE. Obecnie prawie40 milionów osób pracuje w sektorze rolnym, głównie na obszarach wiejskich.
- Apeluję do ministrów rolnictwa, aby uzgodnili  wspólne stanowisko w sprawie nowej WPR w przyszłym tygodniu, tak aby można było rozpocząć negocjacje między europosłami, ministrami rolnictwa UE i Komisją Europejską, celem osiągnięcia ostatecznego porozumienia do czerwca – mówi Sonnleitner.  Jego zdanie podziela też Christian P?es, przewodniczący Cogeca.
- Potrzebujemy silnej WPR popartej silnym budżetem, aby można było ustabilizować rynki i utrzymać konkurencyjność sektora rolno-spożywczego, co jest konieczne jeśli chcemy sprostać wzrastającemu zapotrzebowaniu za żywność- dodaje Pees.
Copa-Cogeca z radością przyjęła również rezolucję eurodeputowanych w sprawie przyszłego budżetu UE na lata 2014-2020, ponieważ pozwoli ona na rozpoczęcie ostatniego etapu negocjacji.


POWIĄZANE

Optymistycznych perspektyw dla polskiego handlu wciąż nie widać, wynika z Barome...

Ponad połowa (53%) opiekunów zwierząt w Polsce przyznaje, że w sytuacjach streso...

Poczta Polska uruchomiła niezwykłą pasiekę - z ulami wykonanymi z materiałów poc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę